Visos dienos

Capoeira - nemokama treniruotė Vingio parke

Nori susipažinti su Capoeira ar tiesiog pasimankštinti? Geriau pažinti savo kūną, patobulinti lankstumo, balansavimo, kovos, akrobatikos ar kitus įgūdžius? Artimiau susipažinti su braziliška capoeiros kultūra jos muzika bei instrumentais? O gal nori tiesiog smagiai praleisti laiką? Puikią galimybę visa tai padaryti nemokamai!

★★★ DATA, VIETA, LAIKAS
Rugpsėjo 12 d. | 18:00-19:00 | Vingio parkas (šalia vaikų žaidimo aikštelės). Vilnius
Koordinatės: https://goo.gl/maps/h7mTZa7PH3R2

★★★ KONTAKTAI
+37067776711 Spiser Capoeira

✔✔✔ Apie Capoeira

Capoeira (tariama kapueira) yra nacionalinis brazilų kovos menas, įtrauktas į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą, kuris apjungia savyje tokius elementus kaip spyriai kojomis, staigios atakos ir pabėgimai, akrobatika, muzika, žaidimas, klasta, šokis, istorija ir filosofija.

Capoeira yra neatsiejama nuo vergovės istorijos ir prasideda apie XVI a., kuomet Afrikos vergai pradėti masiškai gabenti į Pietų Amerikos valstybes, ypatingai į Braziliją. Čia susiformavo sudėtinga ir mistiška capoeira filosofija, maišanti savyje tiek Afrikos valstybių, tiek vietinių Brazilijos indėnų, tiek europiečių tradicijas, ritualus bei technikas. Ilgainiui capoeira išsivystė kaip tam tikra kovos forma: sustoję ratu, pritariant tradiciniam brazilų muzikos instrumentui berimbau, plojimams bei dainoms, nupasakojančioms tam tikras istorijas bei capoeira meistrų (vad. mestre) žygdarbius, vergai treniruodavosi prisidengdami šokiu, atlikdami judesius, atkartojančius tam tikrus gyvūnus, tokiu būdu šeimininkams nesukeliant įtarimo, kad rato viduryje iš tiesų vyksta kovinės treniruotės. Ilgą laiką saugumo sumetimais capoeira buvo uždrausta ir tik XX a. pr. ji buvo legalizuota, kol galiausiai tapo nacionaliniu Brazilijos kovos menu, plačiai praktikuojamu visame pasaulyje, nuo Norvegijos iki PAR, nuo JAV iki Indonezijos.

Šiuolaikinė capoeira, priešingai negu ankstesnė jos forma, retai naudojama koviniams tikslams, čia retai būna tiesioginis smūgių kontaktas, tai daugiau kovos menas, paslėptas savotiškame žaidime.

1996 m. mokytojas iš Brazilijos, vardu Iram (Mestre Iram) su savo grupe atkeliavo į festivalį, vykusį Vilniaus kalnų parke, kur surengė savo pasirodymą.

2006 m. Vilniuje susibūrus mėgėjų būreliui, prasidėjo pirmosios capoeira treniruotės.

✔✔✔ Apie treniruotės

Capoeira nauda akivaizdi. Ji ne tik lavina ištvermę, koordinaciją, lankstumą, koncentraciją, suteikia daug gerų emocijų, bet ir skatina peržengti per save, įveikti fizinius iššūkius, praplečia draugų ratą.

Pradedančiųjų užsiėmimuose dažnai mokomasi capoeira judesių pagrindų. Taip pat didelis dėmesys skiriamas koordinacijos, reakcijos, fizinio pasirengimo gerinimui, supažindinama su muzikiniais, koviniais, akrobatikos bei kitais brazilų tradicijos aspektais, istorija. Išmokstama judėti muzikos ritmu, girdėti ir jausti muziką, bendrauti su žmonėmis judesio pagalba.

Muzika ir ritmas yra neatsiejama capoeira dalis. Ji nustato žaidimo greitį ir stilių, kuris reikalingas žaidžiant rate (vad. roda), kurį sudaro bataria (muzikos instrumentai), ritmą plojantys žaidėjai ir du rate žaidžiantys asmenys (port. capoeiristas). Muziką sudaro įvairūs ritminiai instrumentai, dainos ir plojimai – taip sukuriama nepakartojama atmosfera kovos žaidimui, palaikanti žaidėjų dvasią ir energiją.

Paprastai capoeira užsiimama basomis. Apranga turi būti patogi, kad galėtumėte laisvai judėti. Praktikuoti capoeira gali ir vyrai, ir moterys, jauni ir vyresnio amžiaus asmenys. Geras fizinis pasirengimas nebūtinas - visi reikalingi įgūdžiai atsiras reguliariai lankant užsiėmimus.

Svarbiausia – noras ir motyvacija!

27
Balandis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
×
Balandis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
SVARBU: LR Vyriausybės informacija dėl atšauktų/nukeltų masinių renginių ! Daugiau.