Visos dienos

10-asis Tarptautinis Kauno kino festivalis

Po vienerių metų pertraukos sugrįžtantis jubiliejinis, dešimtasis Tarptautinis Kauno kino festivalis vyks lapkričio 30 – gruodžio 13 dienomis Kaune, gruodžio 7 - 13 dienomis Vilniuje bei gruodžio 15 - 17 dienomis Panevėžyje. Nekomercinio kino gurmanus džiuginantis festivalis grįžta su programa, kupina netikėtų atradimų, netradicinių renginių ir publikos mėgstamų susitikimų su kino kūrėjais.

Šių metų festivalio dėmesio centre – filmai, žiūrovus kviečiantys iš naujo atrasti ryšį su aplinkiniu pasauliu ir kinu. Pagrindinėje programoje gausu premjerų - pasaulinio garso kino festivalius apkeliavusių ir žiūrovus užkariavusių filmų, pirmąsyk rodomų Lietuvoje. Festivalyje bus rodoma naujausioji Lietuvos publikos mylimo prancūzų kino režisieriaus Bruno Dumonto juosta „Žanetė: Žanos d’Ark Vaikystė”, į legendinės herojės vaikystę žvelgianti miuziklo rėmuose. Festivalio publiką pakerės Tarptautinio Lokarno kino festivalyje sužibėję filmai „Keršto skonis” bei  „Pareiga”, žvelgiantys į tradicijas bei skirtingų kartų santykį Dominikos Respublikoje ir Palestinoje.

Kino festivalį atidaro JAV gyvenančio Irano režisieriaus Alirezos Khatami filmas „Užmaršties eilės“ (ispanų. k., „Los Versos del Olvido“, 2017). Į Kauną pristatyti šio tarptautiniuose kino festivaliuose pripažinto filmo atvyksta pats režisierius.

„Užmaršties eilės“ – neeilinė istorija apie plonytę ribą tarp atminties ir užmaršties. Pagrindinis filmo veikėjas – tarsi nužengęs iš legendinio Lotynų Amerikos rašytojo Jorge Luis Borgeso novelių: senyvas morgo darbuotojas, prisimenantis viską, tik ne vardus. Jo kasdienybė – mylimų augalų priežiūra ir skausminga prievolė suvesti žmones su jų artimųjų palaikais. Gretimame mieste įvykus protestui ir policijai morge suslėpus šių neramumų aukas, į jo priežiūrą patenka nežinomos jaunos moters palaikai.

Festivalis taipogi tęsia filmų, susijusių su lietuviškų šaknų turinčiomis asmenybėmis iš viso pasaulio liniją. Festivalyje svečiuosis lietuvių kilmės režisierius iš JAV Andrew Stasiulis, pristatysiantis savo debiutinį filmą „Įsakymai“, svarstantį šiuolaikinį karą, iš mūšio lauko persikėlusį į mūsų kasdienybę. „Įsakymai“ - tai reakcija į karo mediaciją, po rugsėjo 11-osios užvaldžiusią televiziją, kiną ir kompiuterinius žaidimus, atsisakanti klasikinių žanro klišių. Stasiulis, dėstantis DePaul universitete Čikagoje, taipogi ves paskaitą ir dirbtuves apie karo ir medijų tematiką. 

Žiūrovai taip pat bus kviečiami susipažinti su Lietuvoje mažai pažįstamu Kanados kinu. Pristatyti vieno ryškiausių pastarųjų metų avangardinio kino kūrinių „88:88” atvyksta Kanados kino pažiba režisierius Isiah Medina, kino kritikų tituluojamas eksperimentinio kino vizionieriumi. Tarptautinius Toronto bei Lokarno kino festivalius sužavėjęs filmas „88:88” - tai istorija apie šiuolaikinio Vinipego kasdienybę, jos grožį, skurdą ir neviltį, nufilmuota tiek profesionaliomis kino kameromis, tiek mobiliaisiais telefonais.

Kauno kino festivalis taipogi kviečia susipažinti su viena populiariausių pastarųjų metų Kanados dokumentikų – režisierės Alethea Arnaquq-Baril filmu „Inuitų pyktis“ (angl. k. „Angry Inuk“, 2016). „Inuitų pyktis“ preciziškai žvelgia į itin kontroversišką temą: ruonių medžioklę ir jos draudimų poveikį inuitams Kanadoje, nušviesdamas bendruomenes, kurių istorijos bei balsai dažnai lieka už kadro. Šis filmas - tai bandymas sukurti dialogą tarp protestų prieš šią medžioklę, kuriuose figūruoja tokios gyvūnų teisių organizacijos kaip „Greenpeace“ ir „PETA“, dažnai remiamos pasaulinio garso įžymybių, ir žmonių, kuriems ši veikla yra vienintelis būdas išgyventi itin atšiauriomis sąlygomis.

 „Viena iš pagrindinių šių metų festivalio linijų – tai filmai, aktyviai nagrinėjantys socialinę tematiką ir reaguojantys į mus supantį pasaulį, - teigė festivalio direktorė Jurga Liutvinskienė. - Nors festivalio programa – itin įvairialypė, kupina tiek netradicinių renginių, eksperimentinio, žanrų rėmuose netelpančio filmų, tiek netikėtų klasikinio kino atradimų, jo misija išlieka ta pati – supažindinti publiką su filmais, apie kuriuos norisi diskutuoti netgi palikus kino teatrą”.

Daugiau  informacijos apie Tarptautinį Kauno kino festivalį rasite www.kinofestivalis.lt ir Facebook paskyroje.

14
Gruodis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
×
Gruodis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31