Visos dienos

Miuziklas „Aida“

Kauno valstybinis muzikinis teatras
PALANGOS KONCERTŲ SALĖJE
2019 m. rugpjūčio 11 d. 19 val.

ELTON JOHN ir TIM RICE
miuziklas
AIDA

RADAMESAS - Jeronimas Milius
AIDA - Gabrielė Bielskytė
AMNERIS - Marija Arutiunova

Teatro solistai, choro, baleto artistai, orkestro muzikantai

Režisierius - VYTENIS PAULIUKAITIS
Dirigentas - JONAS JANULEVIČIUS
Scenografas - ADOMAS JACOVKSIS
Kostiumų dailininkė - ALEKSANDRA JACOVSKYTĖ

Daugiau nei 25 šalių scenas užkariavęs Sero Eltono Johno ir Tim Rice miuziklas „Aida“ Kauno valstybiniame muzikiniame teatre buvo pastatytas pirmą kartą Baltijos šalyse. Bilietai į miuziklo premjerinius spektaklius buvo išpirkti akimirksniu, tai liudija , kad žiūrovai žino, ką renkasi, nes būtent E. Džono muzika ir lemia „Aidos“ miuziklo populiarumą. Miuziklas „Aida“ pagrįstas ta pačia garsia klasikine istorija kaip ir G.Verdi opera „Aida“ - apie amžiną, laikui nepaklūstantį ryšį tarp vergijon paimtos Nubijos princesės Aidos ir Egipto kareivio Radameso, kurį yra pamilusi Egipto princesė Amneris. Aida ir Radamesas yra iš skirtingų ir tarpusavio nuožmiuose karuose paskendusių kraštų, tad įsiplieskus meilei priversti išsiskirti amžiams arba stoti akistaton su mirtimi.

1998 m. miuziklo „Aida” premjera įvyko JAV Džordžijos valstijoje, Atlantos „Aliance” teatre. Miuziklas susilaukė daugelio tarptautinių muzikinių apdovanojimų, aukšto publikos įvertinimo. Miuziklo muzika eklektiška, bet labai melodinga ir įtaigi. Čia girdime choralą, gospelą, energingąjį roką, regį, lyrinę baladę ir popstilių, Afrikos, Indijos, Vidurio rytų šalių muzikos įtakas. Įvairius muzikos fragmentus, kaip atskirus muzikinius numerius įvairiuose didžiausiuose pasaulio šou dažnai atlieka populiariausios žvaigždės – pats Elton John, Tina Turner, Beyonce Knowles, Christina Aquilera, Janet Jackson ir kt.

Režisierius Vytenis Pauliukaitis: Tai šiuolaikinis sceninis kūrinys su netikėtais siužetiniais vingiais, naujais personažais, sprendžiančiais pasirinkimo klausimą – eiti su meile, ar neišduoti tėvų šalies ir nuo mažens skiepytų įsitikinimų. Herojai čia visą laiką kryžkelėje, todėl manau, kad miuziklas turėtų būti įdomus jauniems, į ateitį žvelgiantiems žmonėms. Tikiu, kad žiūrovams tebėra svarbios amžinosios vertybės, nesvetimos visos spektaklyje gvildenamos temos.

Dirigentas Jonas Janulevičius: Miuziklo sėkmę lėmė ne tik nemirtinga meilės trikampio intriga, bet ir visiems melomanų skoniams įtinkanti „eltoniškų“ baladžių estetika, kur tarpusavyje puikiai dera lyrika, rokas, klasikiniam teatrui nebūdingi muzikiniai instrumentai ir XXI amžiaus muzikos koloritas, kuriuos deramai atskleidžia dainininkai, choras ir orkestras.

Jeronimas Milius: Miuziklas „Aida“ buvo mano pirmoji pažintis su tikruoju muzikiniu teatru Daug kas žino Eltoną Johną, bet nežino, kad jis rašė miuziklus, jo muzika tikrai artima bet kuriam klausytojui, bei kupina vokalinių iššūkių atlikėjams. Tai miuziklas, kurį jau dainuoju ilgiausiai – net septynerius metus ir tai vienintelis spektaklis, kuriame tenka vilkėti sijoną. Šis miuziklas - tikrai melodingas, jausmingas ir labai lengvai „suvalgomas“ spektaklis, net jei nesate didelis miuziklų gerbėjas, „Aida“ nusineš jus stilistine muzikos įvairove ir įtraukiančia meilės trikampio istorija. Be to, kadangi spektaklio veiksmas vyksta Egipte, žiūrovai turės puikią progą nepabėgdami nuo lietuviškojo pajūrio smėlio ir karščio apsilankyti populiariajame užsienio kurorte.

Gabrielė Bielskytė: kuriu Aidą savaip, nemėginu atkartoti kitų dainininkių sukurto personažo. Manoji Nubijos princesė gal vaikiškesnė, žaismingesnė, o gal panaši į mažą laukinį žvėriuką, kuris pakliuvęs į auksinį narvelį, privalo laikinai paklusti, bet jokiu būdu dvasiškai nepalūžti.

Marija Arutiunova: Egipto princesė Amneris man artima savu vidiniu pasauliu, išgyvenimais – žinau praradimo jausmo skonį, ką reiškia netekti, pasielgti kilniai, atsitiesti ir eiti pirmyn.

23
Liepa
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
×
Liepa
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31