Visos dienos

Operetė „Balius Savojoje“

PREMJERA 2014 m. spalio 3, 4, 5 d.

PAUL ABRAHAM

BALIUS SAVOJOJE

3 veiksmų operetė

Alfred Grünwald ir Fritz Löhner-Beda libretą vertė Gintaras Patackas

Režisierius - ANDRIUS ŽIURAUSKAS

Dirigentas - JONAS JANULEVIČIUS

Scenografė, kostiumų ir grimo dailininkė - KOTRYNA DAUJOTAITĖ

Choreografė - AUŠRA GINEITYTĖ

Chormeisteriai - Ramūnas Tilvikas, Rasa Vaitkevičiūtė

Dalyvauja:

Kristina Siurbytė, Raminta Vaicekauskaitė, Ieva Goleckytė, Ingrida Kažemėkaitė, Nelė Kovalenkaitė, Ieva Vaznelytė, Rūta Zaikauskaitė, Raimonda Talat-Kelpšaitė, Nomeda Vilkanauskaitė, Raimondas Baranauskas, Ramūnas Urbietis, Kęstutis Alčauskis, Egidijus Bavikinas

Žanas Voronovas, Dainius Bervingis, Gediminas Maciulevičius, Jonas Lamauskas, Ramūnas Šimukauskas, Andrius Žiurauskas

choro dainininkai ir baleto šokėjai.

 

Operetės siužetas grindžiamas esminiu įvykiu - baliumi Savojoje. Ištroškę sensacingų ir skandalingų naujienų kartą metuose į Nicą suvažiuoja aukštuomenės ir bohemos atstovai. Vietinio laikraščio redakcija šio įvykio proga skiria premiją - brangų paveikslą - už didžiausią Savojos baliaus sensaciją.

Kam ji teks šį kartą?

Madlenai, kuri praneš, kad ji, markizė de Fobla, kardinolo dukterėčia, palatos prezidento pusseserė, markizo Aristido žmona, ką tik apgavo savo vyrą?

Ar Deizei, kuri atvyko iš Amerikos tam, kad prisipažintų esanti garsusis šlagerių kompozitorius Žozė Pasodoblis ir išmokytų baliaus svečius šokti naują madingą šokį – „Kengūrą“?

Vengrų kompozitoriaus Paulo Abrahamo (1892-1960) sukurtos operetės išsiskiria kiek spalvingesne muzikine partitūra, papildyta pramogos ir šou elementais, o ypač gausiai tam laikui modernių šokių - lėto valso, fokstroto, rumbos ir kitų ritmika, tačiau nei savo struktūra, nei muzikinės dramaturgijos aspektais nenutolo nuo kelis dešimtmečius vyravusių esminių šio žanro principų.

Operetė „Balius Savojoje“ - ryškus vėlyvosios Berlyno operetės-reviu pavyzdys. Ši operetė pelnė kompozitoriui europinę šlovę, ne kartą buvo ekranizuota. Tematika kiek primena garsiąją J.Strausso operetę „Šikšnosparnis“, ir žavi tiek pat šmaikščia intriga, žavesio neprarandančia melodika, o ypač nesenstančia retro stilistika.

Tai ne pirmasis šio kūrinio pastatymas Kauno scenoje, spektaklio statytojai neplanuoja per daug nutolti nuo kūrinio originalo, tačiau žada nemažai sąsajų su nūdiena, juolab, kad operetės siužetas tam yra dėkingas, nes kalba apie amžinas moters ir vyro santykių peripetijas - praeities šešėlius, meilės intrigas, ištikimybės išbandymus.

 

Pirmą kartą ši operetė Kauno valstybiniame muzikiniame teatre buvo pastatyta 1990 m.: režisierius Valius Staknys, dirigentas Stanislovas Čepinskis, dailininkas Eldaras Renteris (Estija), choreografai Heino Asalu ir Jelena Kõlar iš Estijos. Pagrindinius vaidmenis atliko Danutė Dirginčiūtė, Eleonora Kliučiūtė, Mykolas Rekys, Aušra Cicėnaitė, Lina Kinderytė, Laimutė Kuzmickaitė, Gediminas Maciulevičius, Benjaminas Želvys, Rita Preikšaitė, Dalė Rakauskienė, Tatjana Vilčinskienė.

19
Gruodis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
×
Gruodis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31