Visos dienos

Pasgamyk ir pagraik. Zobovos visiems | 28-oji Dainavos krašto folkloro šventė Druskininkuose

28-osios Dainavos krašto folkloro šventės Druskininkuose NAUJIENOS

PIRMĄKART viešos instrumentinio ir choreografinio folkloro kūrybinės dirbtuvėse bus pristatyti netradiciniai muzikos instrumentai, t. y. daiktai, naudojami kaip ganymo ar buities įrankiai, tačiau galintys tarnauti ir muzikuojant. Taip pat bus mokoma pasigaminti šiaudo, žąsies plunksnos ir nendrės birbynes ir jais muzikuoti.

PIRMĄKART vyks tradicinių žaidimų popietė šeimai, kurios metu bus susipažindinama su tradiciniais (judriaisiais) lietuvių liaudies žaidimais ir pramogomis, jų įvairove, regioniniais ypatumais. Popietės metu vyks individualios ir komandinės žaidimų rungtys, bus mokomasi pasidaryti priemones žaidimams.

___________________________________________________________

RUGPJŪČIO 6 d. 17.00 val.
Druskininkų pramogų aikštėje (Vilniaus al. 24)Piemenų instrumentų gamybos edukacija „PASGAMYK IR PAGRAIK“
Veda edukatorius Jonas Kavaliauskas
____________________

Programoje žaidybine forma kviečiame susipažinti su lietuvių liaudies tradiciniais ir netradiciniais muzikos instrumentais, išgirsti netikėtus buities daiktais išgaunamus garsus, pasigaminti tradicines birbynes, skudučius, kartu muzikuoti ir improvizuoti.
Netradiciniai liaudies muzikos instrumentai – daiktai, naudojami kaip ganymo ir buities įrankiai, bet menkai žinomi kaip muzikos instrumentai.
____________________________________________________________

RUGPJŪČIO 8 d. 12.00 val.
Druskininkų pramogų aikštėje (Vilniaus al. 24)Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos visai šeimai „ZOBOVOS VISIEMS“
Veda edukatorius Jonas Kavaliauskas
______________________

Lietuvių liaudies žaidimai paprasti ir visiems prieinami, nereikalauja sudėtingų įrankių ir prietaisų, didžiulių aikščių, juos dažniausiai gali žaisti neribotas žaidėjų skaičius, juos mėgsta žaisti tiek suaugę, tiek vaikai. Rungtyninis liaudies žaidimų pobūdis gali patenkinti net ir aistringiausią varžybų mėgėją. Nuo seno žaidėjai naudojo lazdas, virves, botagus, kurie buvo artimi didžiojo žaidimų sumanytojo – piemenėlio pagalbininkai.

Edukacinėje programoje gausu tradicinių žaidimų su lazdomis: „Rekežio nuvertimas“, „Išstūmimas iš rato“, „Fechtavimas lazdomis“, „Svarstyklės“, „Apsivertimas aplink lazdą“, „Šuolis per lazdą“, „Šuoliavimas su lazda“, „Rankų jėgos bandymas“ ir kt. Daug žaidimų bus ir su virve bei kitomis tradicinėmis priemonėmis.

Kiti mėgstami edukacinės programos žaidimai, kuriuose taip pat bus naudojamos tradicinės priemonės (plunksnos, lankai, pakuliniai maišai, klumpės, botagai, lazdos): „Vilkeliai“, „Meškeriotojas“, „Žvejyba“, „Meškos šovimas“, „Paukščio plunksnos metimas“, „Lindimas per lanką“, „Švytuoklė“, „Avinėlių grumtynės“, „Katinai“, „Imtynės kojomis“, „Raitelių imtynės“, „Pokštai užrištomis akims“ ir kt.

Žaidimų dalyviai išmoksta vaikščioti su kojūkais, ridenti lankus ir Smetoniškus vežimo ratus, „žvejoti“ žuvis ir kt.Gausiame lietuvių liaudies žaidimų lobyne tiktai rasite sau įdomių pramogų, išmoksite ir galėsite išmokyti draugus!

Maloniai kviečiame!
_____________________________________

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Druskininkų savivaldybė

Renginys nemokamas, viešas, bus fotografuojama ir filmuojama

Taip pat rekomenduojame
30
Lapkritis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
×
Lapkritis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
SVARBU: LR Vyriausybės informacija dėl atšauktų/nukeltų masinių renginių ! Daugiau.