Visos dienos

IL DIVO koncertas

2022 metų spalį populiariausias pasaulyje operinis vokalinis pop kvartetas „Il Divo“ pirmą kartą koncertuos Lietuvoje. Ilgai mūsų šalyje lauktas grupės pasirodymas įvyks spalio 19 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Prieš penkiolika metų TV teisėjas ir vienas žinomiausių muzikos prodiuserių Simon Cowell subūrė Urs Buhler, Sébastien  Izambard, Carlos Marin ir David Miller į bendrą projektą „Il Divo“, nuo tada šis tarptautinis kvartetas išlieka vienu didžiausių tūkstantmečio muzikiniu fenomenu. Operinės pop muzikos pradininkai yra pardavę daugiau nei 30 milijonų albumų kopijų, o jų kūriniai 160 kartų tapo auksiniais ir platininiais 35-iose pasaulio valstybėse. Nuo 2006 m. jiems priklauso Gineso rekordas kaip sėkmingiausiai klasikinio krosoverio grupei per visą tarptautinės muzikos istoriją.

Vos išleistas, naujausias „Il Divo“ albumas „Timeless“ iškart užėmė pirmąją populiariausių „Billboard“ klasikos albumų topo vietą ir tapo jau 8-uoju grupės albumu, atsidūrusių šio sąrašo viršūnėje. Šis mėgiamiausių pop ir tradicinių klasikos kūrinių, atliktų keturiomis kalbomis, albumas išskirtinis tuo, kad pirmą kartą grupės nariai patys parinko albume skambančias dainas ir prodiusavo savo įrašus. „Mes atrinkome nesenstančius kūrinius, iš kurių daugelis skambėjo klasikiniuose filmuose, pavyzdžiui, daina „Smile“ iš 1936 m. Čarlio Čaplino filmo „Naujieji laikai“, beje, šios dainos kompozitorius yra pats Č. Čaplinas“, – sako „Il Divo“ narys Carlos. Penkis naujausio albumo kūrinius („Hola“, „Aqui Esperandote“, „Unforgettable“, „Angels“ ir „Smile“) lydi ir išskirtiniai vaizdo klipai, pasakojantys vieną bendrą istoriją. Grupės nariai patys sugalvojo tokią vaizdo klipų idėją, o David visus juos režisavo kartu su garsiu muzikos klipų režisieriumi Frank Borin.

Derindami operinio dainavimo techniką ir romantines bei pop dainas „Il Divo“ sumušė rekordus, laimėję visus įmanomus tokio žanro apdovanojimus. Be to, dainavo su tokiomis žvaigždėmis kaip Celine Dion ar Barbara Streisand, ne po kartą koncertavo keliems JAV Prezidentams bei Jos Didenybei karalienei Elžbietai II.

Sunku patikėti, kad karjeros pradžioje Urs (Šveicarija), Carlos (Ispanija), Sébastien  (Prancūzija) ir David (JAV) buvo visiškai nepažįstami žmonės, kiekvienas su skirtinga muzikine patirtimi. Tenoras David operinio dainavimo mokėsi konservatorijoje ir jau buvo atlikęs vaidmenį Brodvėjuje rodytoje „Bohemoje“. Baritonas Carlos profesionaliai dainavo nuo vaikystės, netgi buvo vadinamas „mažuoju Caruso“, savo pirmąjį albumą įrašė būdamas 8-erių ir buvo labai populiarus muzikinių teatrų aktorius Europoje. Tenoras Urs grojo smuiku, klarnetu, pianinu, gitara ir būgnais, paauglystėje, prieš pasirinkdamas operos kelią, netgi buvo sunkiojo metalo grupės lyderis. Sébastien buvo talentingas dainų kūrėjas ir pop muzikos žvaigždė Prancūzijoje, jo singlas „Si Tu Savais“ buvo užėmęs pirmąją Prancūzijos muzikos topų vietą.

Pradžioje šiuos keturis atlikėjus vienijo tik aistra muzikai ir šioks toks smalsumas, kas gausis iš suburto kvarteto. Bet kai jie visi kartu uždainavo, įvyko kai kas nepaprasto. Pirmasis 2004 m. išleistas kvarteto „Il Divo“ albumas tokiu pat pavadinimu, virto neįtikėtina sėkme – vien Jungtinėje Karalystėje vos per šešias savaites buvo parduota daugiau nei milijonas albumo kopijų, galiausiai jis užkopė į 12-os šalių populiariausių albumų sąrašų viršūnę. To užteko įrodyti, kad „Il Divo“ nėra tiesiog industrijos sukurtas pramoginis projektas. Pirmojo koncertinio turo bilietai buvo išparduoti į 69-is pasirodymus 18-oje šalių. „Il Divo“ pakerėjo publiką įvairiomis pasaulio kalbomis atliekamomis dainomis, apjungiančiomis operą ir populiariąją muzika.

Daugiau nei penkiolika metų gyvuojanti pasaulinio pripažinimo sulaukusi grupė pirmą kartą atvyksta ir į Lietuvą. Spalio 19 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyks vienintelis „Il Divo“ koncertas.

08
Gruodis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
×
Gruodis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
SVARBU: LR Vyriausybės informacija dėl atšauktų/nukeltų masinių renginių ! Daugiau.