Visos dienos

Spektaklis visai šeimai „Dantenija"

Susipažinkite – Gręžius, Siurblius, Klampė, Dántis ir Šviesulė – profesionalų komanda, kuri pasirūpins jūsų akinančiai balta šypsena bei saugos ją nuo klastingas pinkles nuolat rezgančio Lordo Bakterono ir jo sunkiai nugalimos bakterijų armijos. Į kupiną trankios elektroninės muzikos akordų, nesibaigiančių dainų ir šokių bei plačių šypsenų siautulį, visus, neabejingus gerai nuotaikai,  kviečia naujas spektaklis „Dantenija“.

 Spektaklyje – išskirtinė scenografija, šmaikščios idėjos, ryškūs kostiumai, originali muzika bei choreografija. Bus aptartos burnos higienos priežiūros temos, odontologo baimė.

Spektaklyje vaidina:

„Taško teatras“ – tai profesionalių aktorių trupė. Menininkai kūrybinėmis idėjomis pradėjo dalintis baigus studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Klaipėdos fakultete. Jaunieji aktoriai baigė vieno garsiausių šalies kino bei teatro aktoriaus ir režisieriaus Valentino Masalskio kursą.

Lietuvos sutrikusio intelekto  „Klaipėdos vilties“ teatro „Drugelis" aktoriai. „Drugelio“ aktorių ir profesionalų draugystė užsimezgė dar 2018-aisiais, kai  „Taško teatras“ vykdė savanorišką veiklą. Spektaklis „Dantenija“ – tai gražios bičiulystės rezultatas, kur nepaisant skirtumų, iškilusių sunkių iššūkių, skirtingų požiūrių į darbą – dienos šviesą išvydo nuotaikingas ir jaukus spektaklis vaikams.

Spektaklio  režisierė – penkerius metus su neįgaliais „Klaipėdos vilties“ aktoriais dirbanti Laura Šakurskytė- Žilinskienė. „Neįgalieji  motyvuoja ne tik kurti – jie suteikia akstino džiaugtis gyvenimu ir kiekviena diena. Aš supratau, kad mano misija yra padaryti, kad tokius gebėjimus turinčius žmones išgirstų ir pamatytų kuo didesnė visuomenės dalis. Pamatę spektaklį, kuriame vaidina neįgalūs žmonės, sveikieji pradeda vertinti, ką turi ir kokie yra laimingi.  Jei šį spektaklį atliktų tik Taško teatras, tai būtų tik dar vienas spektaklis, kodėl reikia išsivalyti dantis. Tačiau jį vaidinant kartu su neįgaliaisiais MES mokom Pasaulį kaip išsivalyti nuo baimių ir stereotipų, kad neįgalieji kažko negali".

Prie spektaklio kūrybinio išpildymo bei įgyvendinimo prisidėjo ir visas būrys gabių, jaunosios kartos menininkų. Specialiai pasirodymui muziką kūrė Kristupas Biržietis, scenos apipavidalinimu bei aktorių apranga rūpinos scenografė Erika Jankauskaitė, dramaturgiją kurė Klaipėdos dramos teatro bei „Taško teatro“ trupės aktorius Karolis Maiskis. Šis kūrinys – menininko debiutas. Tai pirmasis vaikino parašytas darbas, kurį galės išvysti ir įvertinti žiūrovai. Aktorius K. Maiskis pasakoja, kad istorijos peripetijas derino drauge su visais spektaklio aktoriais, o siužetą dėliojo išgirdus „Klaipėdos vilties“ teatro aktorių reikalavimą – šie norėjo būti bakterijomis. „Spektaklyje tarsi pamatėme mažas edukacines pamokėles, kurios apjungė didžiausią pamoką – draugystę. Taip susikūrė smagios ir mielos istorijos.“

Kūrybiniai iššūkiai

„Taško teatro“  aktorė Jūratė pasakoja, kad niekada ankščiau neteko dirbti drauge su neįgaliais žmonėmis:  „Pradžioje galvoje sukosi daug minčių, atrodė, kad nemoku su jais bendrauti. Po pirmojo mūsų susitikimo supratau klydusi. Neįgalūs žmonės bendrauja visiškai taip pat. Skirtumų yra, tačiau jie lygiai taip pat jaučia, užjaučia, pyksta, nenori, myli, padeda. Mes, profesionalūs aktoriai, įpratę dirbti ištisas valandas, savaitgaliais, be poilsio. Darbas drauge su „Klaipėdos vilties“ teatro aktoriais privertė stabtelėti ir prisiminti, kad yra kur kas svarbesnių dalykų nei darbas. Jie žiūri į vertybes, kokios jos yra iš tiesų – tai atneša naujų vėjų tiek kūryboje, tiek gyvenime“ – atviravo „Taško teatro“ aktorė. Kitos šios trupės aktorės Aistės teigimu, spektalio statymas padėjo įsigilinti į improvizacinius aspektus, vertė veikti čia ir dabar: „Mes, profesionalai, esame atsidavę teatrui, o jie, neįgalieji, gali ateiti su kita nuotaika. Šiandien blogai jausis – į sceną nelips. Tai leido pradėti labiau vertinti žmones, juos gerbti, nesvarbu, ką jie gyvenime veiktų. Tokios situacijos išmoko pamiršti savo principus.“

 „Dantenija“ kūrybinė komanda džiaugiasi, jog po pasirodymo gruodžio 3 d. nespėjus atslūgti jauduliui bei išsisklaidyti geroms emocijoms, projektas sulaukė begales teigiamų atsiliepimų: „sulaukiame skambučių, tėveliai nustebę- vaikus taip paveikė spektaklis, jog šie tik grįžę lėkte lėkė plautis dantų ir nesustodami tauškia apie burnoje gyvuojantį pasaulį. Na, o tai mums ir yra įrodymas, kad žengiame teisinga linkme“- susijaudinę dėstė aktoriai.

 

Spektaklis skirtas visai šeimai, vaikams nuo 3 metų.

Trukmė – 1 val.

 

27
Kovas
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
×
Kovas
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
SVARBU: LR Vyriausybės informacija dėl atšauktų/nukeltų masinių renginių ! Daugiau.