Visos dienos

Lapkričio antradieniai mokytojams memorialiniuose namuose

Mokytojai vis dažniau raginami ieškoti inovatyvių metodų, neužsidaryti vien mokyklos erdvėse. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ir visi 10 jo padalinių mato save kaip neformalaus ugdymo platformą, siekia atliepti naujus poreikius ir būti mokytojų ir mokyklų partneriu, sudarančiu patogias galimybes įveikti kylančius iššūkius.

Muziejaus edukacijos programomis siekiame ugdyti XXI a. reikalingas kompetencijas: kritinį ir analitinį mąstymą, gebėjimą bendradarbiauti, gebėjimą vystyti dialogą, išklausant kito ir, pateikiant savo nuomonę, taip pat platesniame kontekste suvokti aplinką, ugdyti kūrybišką mąstymą, emocinį intelektą, atvirumą pokyčiams, tarpkultūrinį supratingumą.

Todėl kviečiame mokytojus į susitikimus:

Lapkričio 5 d. J. Zikaro memorialiniai namai (3–7 kl. mokytojams)

Juozo Zikaro vardas itin glaudžiai susijęs su Lietuvos nepriklausomybe bei profesionalia mūsų šalies daile. „Laisvė“, „Knygnešys“, paminklas „Nežinomam kareiviui“, įžymių mūsų tautos veikėjų biustai Karo muziejaus sodelyje lankomi beveik visų Kauno svečių, pažįstami daliai Lietuvos gyventojų, tačiau tik nedaugelis žino, kad visai netoli, palypėjus Žaliakalnin, šalia pirmosios M. K. Čiurlionio dailės galerijos ir Meno mokyklos yra kuklus, bet kupinas J. Zikaro dvasios dailininko namelis. Jame sukaupta dauguma šio skulptoriaus darbų, platus menininko ir jo šeimos archyvas.

Zikaro namuose aptariame su mokiniais, kas, jų supratimu, yra laisvė, koks turi būti, kad vidumi būtum laisvas ir laisvus būti įkvėptum kitus. Aiškiname, kaip skulptorius suvokė laisvę per savo nelengvą, bet garbingą gyvenimą. Taip pat mokiniams siūloma palietus skulptūrą atspėti, iš ko ji padaryta, kaip jie vaizduotų savo pasirinktą siužetą iš Zikaro darbų.

Artimas skulptoriaus bičiulis dailininkas P. Rimša yra sakęs: Kas su menu susipažįsta, kitaip žiūri į gyvenimą, į daiktus ir į jų formas. Menas žmogų kantrybės moko. Todėl menas turi būti dėstomas visose mokyklose.

Lapkričio 12 d. L. Truikio ir M. Rakauskaitės memorialiniai namai (5–10 kl. mokytojams)

Kviečiame apsilankyti pagarbos įvairioms kultūroms ir muzikai persmelktuose namuose, kuriuose gyveno dailininkas scenografas Liudas Truikys su gyvenimo ir kūrybos drauge operos soliste Marijona Rakauskaite. Pasinėrę į smilkalų aromatą, susipažinsite su šių žymių menininkų gyvenimo būdu ir pasaulėjauta, pamatysite rūpestingai sukauptą lietuvių liaudies bei Rytų meno kolekciją. Taip pat turėsite galimybę išbandyti mokiniams siūlomų edukacinių programų praktines užduotis: gyvai skambant kanklėms, dainuoti liaudies dainas, o, klausantis arijos iš operos „Aida“, įsijausti į muzikos kuriamą nuotaiką, atkartodami ją spalvoto popieriaus koliaže.

Lapkričio 19 d. A. Žmuidzinavičiaus memorialiniai namai / Velnių muziejus (1–12 klasių mokytojams)

Antanas Žmuidzinavičius – iškili Lietuvos valstybės asmenybė. Dailininkas, visuomenininkas, pedagogas, žmogus, gyvenęs radikalių Lietuvos istorijos pasikeitimų laikotarpiu. Pirmosios lietuvių dailės parodos rengėjas, ilgametis Lietuvių dailės draugijos pirmininkas, Lietuvos Šaulių sąjungos vadovas, skautas, aistringas keliautojas. Diplomatiškas, charizmatiškas žmogus, pedantiškai tikslus, kruopščiai iki smulkmenų pasižymėdavęs detales, užrašuose fiksavęs įvykius, turėjęs puikų humoro jausmą ir puikių organizacinių gebėjimų. Gyvenime valdęs ne tik teptuką, bet ir plunksną.

Antano Žmuidzinavičiaus namuose susipažinsite su šio išskirtinio žmogaus gyvenamąja aplinka ir

sužinosite daug ypatingų istorijų, atskleidžiančių mūsų inteligentijos gyvenimo būdą ir vertybes. Taip pat jūsų lauks praktinė užduotis, kurios metu pasinersite į peizažo paslaptis.

Lapkričio 26 d. A. ir P. Galaunių namai (9–12 kl. mokytojams)

Pirmojo ilgamečio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktoriaus Pauliaus Galaunės ir jo žmonos operos solistės Adelės Galaunienės namuose surengtoje ekskursijoje „Asmenybių šviesoje“ bus pasakojama apie Adelės Galaunienės indėlį organizuojant Operos vaidyklą, apie intensyvų darbą scenoje ir sukurtus vaidmenis, apie Pauliaus Galaunės muziejinę, pedagoginę, menotyrinę veiklą, kolekcijas, laisvalaikio pomėgius. Aplankysite Nepriklausomybės akto signataro Kazio Bizausko, gyvenusio A. ir P. Galaunių namo II aukšte, memorialinę ekspoziciją, o norintieji įkvėpti art deco dvasios galės išklausyti pasakojimą apie tarpukario Kauno interjerus parodoje „Kasdienybės geometrija“.

Visi susitikimai vyks 16 val. Kadangi erdvė nedidelė, lankytojų skaičius ribojamas. Būtina išankstinė registracija tel. 8 684 843 88 arba https://forms.gle/XDofhg5NECpQ92pU8

20
Lapkritis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
×
Lapkritis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30