Visos dienos

Rūtos Levulienės tapybos studijos narių paroda „Laisvė kurti”

Nuo šių metų birželio 17 dienos Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje, (Baltų pr. 81) veikia tapytojos Rūtos Levulienės studijos „Laisvė kurti” keturių autorių tapybos darbų paroda. Daugeliui tai pirmoji paroda, kuri sumanyta mokantis tapybos ir pristatant studijoje sukurtus darbus. Parodos kuratorė, tapytoja Rūta Levulienė, kuri keleri metai savo kūrybine menine patirtimi dalinasi su kitais.

                Parodoje pristatoma keturių moterų kūryba, visos jos kuria naudodamos skirtingas technikas ir įvairius stilius: nuo tradicinės iki abstrakčios tapybos stilistikos. Parodos autorės: Rima Šidlauskienė, Indrė Gražulevičiūtė-Vileniškė, Violeta Povilaitienė, Daiva Kerienė.

               Rima Šidlauskienė studiją pradėjo lankyti prieš pusantrų metų. Autorę sužavėjo mokytojos tapytojos Rūtos Levulienės struktūriškai aiškiais potėpiais nutapyti paveikslai. Parodos autorė Rima Šidlauskienė yra baigusi Lietuvos žemės ūkio universitetą, čia įgijusi ekonomikos ir marketingo specialybę. Susidomėjo tapyba prieš kelerius metus.  Autorė pristato penkis darbus: „Lingių ferma”, „Peizažas”, „Žydinti pieva”, „Ramybė” ir “Jūra”.  Tapytoja yra  pasirinkusi abstrakčiąją stilistiką, kuri išryškina autorės galimybių įvairovę nuo stilizuoto minimalaus  kaimo gamtinio peižažo iki abstrahuotos gamtos motyvo raiškos. Sodrios lietuviškajam peizažui būdingos spalvos itin dera su autorės pasirinkta stilistika, yra dinamiškos.

             Indrė Gražulevičiūtė-Vileniškė Rūtos Levulienės studiją pradėjo lankyti prieš pusantrų metų ir ateityje žada savo žinias gilinti abstrakčios tapybos srityje. Autorė šiuo metu dirba Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultete: dėsto ir dirba mokslinį darbą. Parodoje autorė pristato penkis darbus, kuriuos vienija pelėdos motyvas. Pažymėtina, kad autorė žaismingai ir ironiškai transformuoja savąsias pelėdas nuo portreto iki grupinės pelėdų parlamento improvizacijos. Ryški koloristika, drąsi stilizacija, kontekstinis gamtinis motyvas, drąsa eksperimentuoti būdinga šios autorės darbams „Pelėdų parlamentas”, „Pelėda su pelėdžiukais”, „Pelėda kraštovaizdyje”, „Sena pelėda”, „Pelėdų skrydis”. Ir dar viena visus šios parodos autorės darbus vienijanti detalė: dažno paveikslo akcentu tampa pelėdų ir pelėdžiukų akys, kurios gali būti ir gėlės ar saulės atitikmeniu ar improvizacijos pagrindu.

             Violeta Povilaitienė su tapytoja Rūta Levuliene susipažino atsitiktinai ir  susidomėjusi tapyba pradėjo lankyti studiją. Iš pat pradžių ją itin sužavėjo būsimos mokytojos paveikslai. Kūrybinis šios parodos autorės motto: „kiekvienas žmogus turi dalelę menininko sielos”. Autorė pasakojo, kad užsiėmimų R. Levulienės  studijoje metu  išbando įvairius tapybos stilius ir technikas, autorę domina peizažo ir portreto žanras. Parodoje ji pristato penkis darbus, juose matome plačias autorės galimybes kurti tiek abstrakčiąją tapybą, tiek ir stilizuotą minimalistinį peizažą, naudoti tiek itin platų koloristinį diapozoną, tiek ir apsiriboti saikingu kelių spalvų deriniu.

             Daiva Kerienė studiją pradėjo lankyti 2018 metų spalio mėnesį. Ji yra medikė, o tapybą laiko terapijos forma. Tapydama ji atsipalaiduoja, šios autorės tapyboje daugiausia susitelkiama ties gamtovaizdžiu, kaimo peizažu, žaidžiama spalvomis. Nors ši dailininkė yra mažiausiai linkusi stilizuoti ir abstrahuoti savo kuriamą pasaulį, jos darbai žavi savo gamtovaizdžių gaivališkumu ir vitališkumu, sodriai ryškia  koloristika, apgalvota kompozicija, meniniu jautrumu.

              Keturias autores vienijanti studija „Laisvė kurti” ir paroda tuo pačiu pavadinimu  aiškiai išryškina tiek stilistinę, tiek ir tematinę įvairovę. Paroda spalvinga, įdomi, išryškinanti kiekvienos autorės galimybes. Aiškiai matyti, kad vienos autorės yra atradusios savo temą, braižą, kitos dar ieškančios savųjų raiškos galimybių. Tačiau bendra parodos visuma liudija, kad turint norą ir idėją galima sukurti įdomius darbus, ieškoti ir atrasti meno pažinimo džiaugsmą ir juo dalintis.

 

Paroda veiks iki liepos 20 d.

 

Informaciją paruošė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė

17
Liepa
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
×
Liepa
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31