Visos dienos

Koncertas ,,Poetų meilė"

Koncertų ciklas „Muzikos vakarai kurhauze“ kviečia į jausmingą muzikos kelionę su pianistu Gabrieliumi Alekna (JAV) ir baritonu Modestu Sedlevičiumi (Vokietija).

Jausmams ir dainoms – ne visada reikalingi žodžiai, tad muzikinę kelionę pradės F. Mendelssohno „Dainos be žodžių“ fortepijono solo, kurią palydės R. Šumano dainų ciklas „Poeto meilė“: žodžiais, muzika, bei jausmais. Temperamentingų B. Bartoko „Rumunų šokių“ fortepijonui suvilioti, drąsiai, melancholiškai, bei nuoširdžiai skrisime su G. Faure dainomis išgirsti S. Rachmaninovo religingas, audringas, bet kartu trapias melodijas... Sielą nuramins lakoniškos ir egzotiškai melodingos B. Bartoko „Vengrų liaudies dainos“ fortepijonui, jas svajingai pakeis Lietuvos gamta J. Gruodžio dainose. Su saulėtomis, karštomis P. Tosti serenadomis mylimajai užbaigsime „poetų meilę...“.

Garsus pianistas ir dirigentas Danielis Barenboimas GABRIELIŲ ALEKNĄ pavadino “ypač talentingu pianistu ir muziku”. Gabrielius Alekna yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas, tarp kurių minėtini Hilton Hedo (JAV), Maria Canals (Ispanija), L. V. Bethoveno (Austrija), M. K. Čiurlionio bei kt., apdovanotas Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija.
Pianistas mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. L. Drąsutienės fortepijono klasėje, o nuo 1996 m. – Džulijardo mokykloje Niujorke, prof. J. Lowenthalio klasėje. G. Alekna – pirmasis iš lietuvių, į šią garsiąją mokyklą priimtas skiriant visą stipendiją.
2006 m. jis tapo pirmuoju lietuviu, kuriam suteiktas Džulijardo mokyklos muzikos menų daktaro laipsnis. Gabrielius Alekna yra grojęs su Vienos radijo simfoniniu, Džulijardo, Adelphi universiteto ir “New Amsterdam” (visi trys Niujorke), Wartburgo (Ajovos valstija), Bilkento (Ankara,Turkija), Baltarusijos valstybiniu simfoniniais orkestrais, bei su visais pagrindiniais Lietuvos orkestrais. Garsus pianistas ir dirigentas Danielis Barenboimas GABRIELIŲ ALEKNĄ pavadino “ypač talentingu pianistu ir muziku”. Gabrielius Alekna yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas, tarp kurių minėtini Hilton Hedo (JAV), Maria Canals (Ispanija), L. V. Bethoveno (Austrija), M. K. Čiurlionio bei kt., apdovanotas Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija.

Baritonas MODESTAS SEDLEVIČIUS yra vienas ryškiausių savo kartos Baltijos šalių dainininkų operos scenoje, ir kaip kamerinės muzikos atlikėjas. Dainininkas yra Virgilijaus Noreikos dainavimo konkurso Vilniuje (Lietuva), tarptautinių konkursų Immlinge (Vokietija), "Das Lied" Heidelberge (Vokietija), J. Brahmso Poertschache (Austrija), moderniosios muzikos konkurso Karlsruhe (Vokietija), bei konkurso "Vokietijos romantizmas dainose" Moerse (Vokietija) diplomantas ir laureatas.
Modestas Sedlevičius dainavimo studijas pradėjo Vilniaus muzikos ir teatro akademijoje, kur mokėsi pas Deividą Staponkų. 2011 – 2015 metais mokėsi ir baigė bakalauro studijas muzikos ir teatro universitete Manheime pas prof. Rudolf Piernay. Nuo 2016 m. studijuoja magistrantūros studijų programą pas prof. Snežaną Stamenković.
Iš teatro "La Scala" akademijos Milane laimėjo stipendiją ir 2015 – 2016 metais tobulinosi Italijoje.
2017-2018 metų sezoną Modestą Sedlevicių buvo galima išgirsti ne tik Vokietijoje, bet ir kitose šalyse: „Die tote Stadt“, W.E. Korngold „Reisopera“ Olandijoje, „La Boheme“ G. Puccini, „Der Freischüty“ C.M. Weber, „Orfeo ed Euridice“ C.W. Gluck, „Gut Immling“ festivalyje, „Die Katze Ivanka" M. Matesic, Baden-Baden festivalyje, "Il barbiere di Siviglia" G. Rossini, „Müchener Kammeroper“ Miunchene, LNOBT Lietuvoje, bei koncertuose Estijoje.

19
Balandis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
×
Balandis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30