Visos dienos

SCENOJE – VERONIKA DZHIOEVA IR KOSTAS SMORIGINAS

PirmosiomiS 2018 m. liepos mėnesio dienomis Kaune viešėjo įspūdingo balso savininkė, sopranas iš Pietų Osetijos Veronika Džioeva. Džiugu, kad ši nepaprasto balso savininkė pasirinko būtent Kauno simfoninį orkestrą kartu įrašyti savo solinę kompaktinę plokštelę, kurioje skambės gražiausios arijos iš Dž. Verdžio, F. Čilėjos, Dž. Pučinio ir kitų kompozitorių operų.

Būdama vos 13-kos Veronika rengdavo solo pasirodymus, kaip šokėja. Tačiau visada svajojo tapti profesionale operos soliste. Todėl kiek vėliau studijavo Sant Peterburgo muzikos konservatorijoje. 2006 m. pradėjo dirbti Novosibirsko operos ir baleto teatre. O nuo 2016 m. ji yra kviestinė solistė Maskvos dydžiajame teatre.
Užburiantis sopranas ne kartą tapo Rusijoje, Estijoje, Italijoje, Čekijoje
vykstančių konkursų laureate. Šiandien sopranas pasirodo didžiausiose Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Šveicarijos,
Austrijos, Italijos, Ispanijos, Čekijos, Jungtinių Amerikos Valstijų koncertų salėse. Taip pat yra kviečiame į žinomiausius pasaulio operos teatrus. Jos sukurtų vaidmenų sąrašas tikrai įspūdingas. Bendradarbiaudama su visame pasaulyje pripažintais ir žinomais muzikais Veronika rengia ir solinius pasirodymus, kurie visada sulaukia kritikų įpadingų įvertinimų bei pagyrų. Anot jų, tai vienas geriausių sopranų šiuolaikinėje klasikinėje muzikoje. Todėl džiugu, kad
pirmosios viešnagės Kaune metu, KMSO vadovo A. Treikausko kviečiama, ši solistė sutiko į Kauną atvykti dar kartą ir čia surengti koncertą.

Sopranas ne kartą pasirodė su pasaulinį pripažinimą pelniusiu baritonu Kostu Smoriginu. Jis – vienas iš perspektyviausių šiandienos baritonų. K. Smoriginas studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dvejus metus jis praleido Karališkojoje muzikos mokykloje ir taip pat dvejus metus buvo Jungtinės Karalystės Karališkojo operos teatro „Jette Parker Young Artist“ programos narys. Pasaulinis šio solisto debiutas įvyko 2010 m. Nacionaliniame Vašingtono operos teatre. Po šio įspūdingo debiuto K. Smoriginas yra kviečiamas į didžiausius Jungtinių Amerijos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Italijos ir kitų šalių teatrus. Bendradarbiaudamas su kitais menininkais taip pat rengia solinius
pasirodymus įvairiose pasaulio koncertų salėse. Todėl yra puikiai pažįstamas ne tik Lietuvos bet ir užsienio klausytojams.

Kauno simfoninis orkestras kviečia klasikinės muzikos mylėtojus nepraleisti šio išskirtinio koncerto, kuris vyks kovo 15 d., 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje. Tai puiki proga pasimėgauti šių solistų atliekamomis Dž. Verdžio, Dž. Pučinio, P. Čaikovskio, F. Čilėjos ir kitų kompozitorių arijomis bei duetais. Solistams ir orkestrui diriguos vyriausiasis KMSO dirigentas Konstantinas Orbelianas.

Atlikėjas
KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS
Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV)
Vadovas Algimantas Treikauskas

Solistai
VERONIKA DZHIOEVA (sopranas, Pietų Osetija)
KOSTAS SMORIGINAS (baritonas)

Dirigentas
CONSTANTINE ORBELIAN (JAV)

Programoje:
Arijos ir uvertiūros iš F. Cilea, G. Verdi, U. Giordano, P. Mascagni, G. Donizetti, G. Puccini, P. Čaikovskij operų

Taip pat rekomenduojame
24
Kovas
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
×
Kovas
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31