Visos dienos

"Kartų simfonija" - klasikinės muzikos koncertas tautiniais instrumentais

„Kartų simfonija“ - klasikinės muzikos koncertas tautiniais instrumentais

Įsivaizduokite: simfonijoje arfos partiją pakeičia kanklės, o vietoje fleitų ir obojų groja lietuviški lumzdeliai, smuikus ir pučiamuosius atstoja liaudiškos birbynės, o rečitatyvuose skambančius vargonėlius keičia skudučiai. Kaip unikaliai tada skamba J. S. Bacho, W. A. Mozarto ir B. Britteno kūriniai, pademonstruos Valstybinio dainų ir šokio ansamblio „Lietuva“ orkestras Vilniaus Rotušės salėje vasario 12 d. Čia bus pristatyta „Kartų simfonija” – klasikinės muzikos koncertas tautiniais instrumentais.

Ši idėja ansamblio „Lietuva“ orkestro dirigentui dr. Egidijui Kaveckui kilo po itin sėkmingo muzikinės dramos „Legenda apie Pilėnus“ turo. Jo žiūrovus labiausiai nustebino, kaip Vytauto Klovos opera skamba atliekama liaudies instrumentais. „Dauguma įpratę, kad liaudies instrumentų ansamblis groja polkas ir kitą liaudies muziką. O mes grosime ir Bachą, ir Mozartą, ir Britteną. Be abejo, norisi nustebinti publiką. Tai tikrai nemenkas uždavinys mums visiems, tačiau jau po pirmųjų repeticijų tapo akivaizdu, kad muzikantai šią užduotį įveiks. Tai naudinga, nes kinta ir jų muzikos suvokimas“, - kalba dirigentas dr. E. Kaveckas.

Minėti kūriniai parašyti simfoniniam orkestrui, o ansamblis „Lietuva“ tą patį skambesį turi išgauti trimis spalvomis: lumzdeliais, kanklėmis ir birbynėmis. Anot dirigento, liaudies instrumentų orkestras skamba itin originaliai ir išskirtinai atliekant Baroko, Klasicizmo, Neoklasicizmo laikmečių muziką. To įrodymas - pernai Vilniaus Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje įvykęs pirmas šios naujos ansamblio programos koncertas, į kurį netilpo visi norintys.

„Šiemet bus jau antras kartas, kai mūsų orkestras turės atlikti visą klasikinės muzikos koncertą. Anksčiau nesame groję tokių rimtų kompozicijų. Ansamblio muzikantai šiuos kūrinius gerai žino dar iš akademijos laikų, tačiau jų ilgą laiką negrojo. Darome tai ne tik dėl to, kad ši muzika įdomiai skamba, darome tai ir dėl savęs, nes muzikantams iškyla visiškai kitokie nauji uždaviniai, jie tobulėja“, - pasakojo dr. E. Kaveckas.

„Čia lygiai taip, kaip ir šokyje - iš klumpių staiga peršoki ant pirštų galų į puantus“, - patikslino solistė Dovilė Kazonaitė. Pernai Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro metų viltimi pripažinta solistė mano, kad toks koncertas turėtų sudominti ir klasikinės muzikos gerbėjus, ir profesionalius muzikantus, mat daugeliui bus smalsu, kaip tai įmanoma ir ar apskritai įmanoma.

Pirmoje koncerto dalyje skambės iškiliojo Baroko epochos genijaus J. S. Bacho Koncertas Nr. 3, D – dur, BWV 1054, skirtas klavesinui solo ir styginių orkestrui. Klavesino partiją atliks bene profesionaliausias Lietuvos klavesinininkas dr. Balys Vaitkus, o styginių partiją, pritaikytą liaudies instrumentų orkestrui - ansamblio „Lietuva“ orkestras. Pirmąją koncerto dalį užbangs jau kitos epochos, Klasicizmo laikotarpio paties populiariausio kompozitoriaus W. A. Mozarto motetas „Exultate jubiliate“, atliekamas Dovilės Kazonaitės (sopranas).

Antroje dalyje skambės W. A. Mozarto koncertas fleitai ir orkestrui D – dur, KV 314, fleitos partiją atliks lumzdelininkė Rūta Raginytė. Koncerto pabaigoje publikai bus pristatyta garsaus XX am. kompozitoriaus Benjamino Britteno „Paprastoji simfonija“, kurią atliks jungtinis Valstybinio ansamblio ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos orkestras, vadovaujami doc.dr. Aistės Bružaitės ir doc. Egidijaus Ališausko.

Koncertas „Kartų simfonija” vyks 2019 m. vasario 12 d. 18 val. Vilniaus Rotušėje.

Solistai: Dovilė Kazonaitė (sopranas), Rūta Raginytė (lumzdelis), Balys Vaitkus (klavesinas)

Valstybinio ansamblio Lietuva orkestras (dirigentas E. Kaveckas)

Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijos Liaudies instrumentų katedros orkestras (vadovai doc.dr. Aistė Bružaitė ir doc. Egidijus Ališauskas)

Aranžuotės: Rūta Raginytė

Dirigentas: dr. Egidijus Kaveckas

Bilietus platina www.bilietai.lt

Video:

https://goo.gl/8RXgq4

https://goo.gl/FtSDXT

https://goo.gl/UxMkyk

Taip pat rekomenduojame
Daddy Was A Milkman
Koncertas
Little BIG
Koncertas
Kastytis Kerbedis
Koncertas
BEISSOUL & EINIUS koncertas
Koncertas
star_rate
Katie Melua koncertas
Koncertas
19
Balandis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
×
Balandis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30