Visos dienos

Popiežius Pranciškus Vilniuje

Šie metai Lietuvos religinei bendruomenei ypatingi. Popiežius Pranciškus pradeda savo apaštalinę kelionę per Pabaltijo valstybes ir 2018-ųjų rugsėjo 22–23 dienomis lankysis mūsų šalyje. Dvi dienas truksiančios viešnagės metu Šventasis Tėvas dalyvaus susitikimo su tikinčiaisiais renginiuose Vilniuje ir Kaune. Dvasininką nuolat lydės gausus būrys žurnalistų, pasirengusių papasakoti pasauliui apie Lietuvos kultūrą, ekonomiką, socialinę situaciją bei tradicijas.

Šventojo Tėvo kelionei Lietuvoje pasirinktas šūkis „Kristus Jėzus – mūsų viltis.“ Manoma, kad susitikti su charizmatiškuoju Popiežiumi bei išgirsti jo nešamą evangelinės vilties žinią susirinks žmonės ne tik iš visos Lietuvos, bet ir kitų šalių, tad tai taps pačiu masiškiausiu renginiu mūsų šalies istorijoje. Į didžiuosius Šventojo Tėvo vizito renginius – susitikimą su jaunimu Vilniuje bei Šv. Mišias Kaune – bus galima patekti užsiregistavus iš anksto. Elektroninė registracija prasidės nuo rugpjūčio 1 dienos. Tikintieji, nepakliuvę į sąrašus, galės iškilmes stebėti iš kiek toliau.

Popiežius Pranciškus (tikrasis vardas Chorchė Marijus Bergoljas) išrinktas 2013-aisiais. Pakeitęs Benediktą XVI-ąjį jis tapo 266-uoju Katalikų Bažnyčios vadovu.

Popiežiaus vizito Vilniuje programa

Šeštadienis, rugsėjo 22 d.

11.30 val.susitinkame S. Daukanto aikštėje

Popiežius vyks mandagumo vizito pas Prezidentę Prezidento Rūmuose, o S. Daukanto aikštėje susitiks su valdžios ir pilietinės visuomenės atstovais, diplomatinio korpuso nariais.

Popiežius atvyksta į Prezidentūros rūmus mandagumo vizito pas prezidentę 12.10 val.

Popiežius atvyksta į susitikimą su valdžios atstovais, su visuomenės atstovais ir su diplomatinio korpuso nariai Simono Daukanto aikštėje 12.40 val. 
Numatyta Šventojo Tėvo kalba

14.00 val.pradedame susitikimą su jaunimu Katedros a.

Šeštadienio popietę Vilniuje, Katedros aikštėje, popiežius kviečia susitikti jaunimą. Nuo 14 val. prasidedanti jaunimo programa bus tarsi „Pasaulio jaunimo dienų“ atspindys. Numatomi meniniai pasirodymai, giesmės, jaunų žmonių liudijimai, o kulminacija – paties popiežiaus Pranciškaus kalba jaunimui. Aikštės prieigose laukiami visi, nepaisant amžiaus.

Laukiant popiežiaus Katedros aikštėje vyks programa jaunimui.

Popiežius atvyksta į susitikimą su jaunimu 17.30 val.
Numatyta Šventojo Tėvo kalba.

Popiežius apsilanko Vilniaus arkikatedroje bazilikoje 18.40 val.

Dalyviai: susitikime dalyvauti kviečiami jauni 14–35 m. žmonės.

Registracija: registracija baigta. Neužsiregistravę žmonės (visų amžiaus grupių) taip pat kviečiami dalyvauti, stebėti susitikimą aikštės prieigose.

Atvykimas: į Katedros aikštės sektorius dalyviai su kvietimais įleidžiami nuo 10 val., bet ne vėliau nei iki 14 val. Svarbu atsižvelgti į rekomenduojamą atvykimo laiką, nurodytą ant Jūsų kvietimo. Į aikštės prieigas atvykti galima bet kuriuo metu.

14.30 val.susitinkame prie Aušros Vartų

Popiežius Pranciškus Vilniuje apsilankys Aušros Vartų Gailestingumo Motinos koplyčioje ir joje melsis Rožinio dalį. Maldoje drauge dalyvaus Aušros Vartų gatvėje susirinkusios šeimos, globojančios ar įvaikinusios vaikus, siekiančios įsivaikinti. Visi tikintieji ir geros valios žmonės, norintys drauge melstis, kviečiami atvykti nuo Rotušės a. pusės.

Popiežius atvyksta į Gailestingumo motinos šventovę 16.30 val.
Numatyta Šventojo Tėvo malda.

Atvykimas: prie Aušros vartų atvykti reikia iki 14.30 val. nuo Rotušės aikštės pusės.

16.45 val. sveikiname popiežių kelyje nuo Aušros Vartų iki Katedros a.

Maršrutas: Popiežius papamobiliu vyks šiuo maršrutu: M. Daukšos g. – Žiuprionių g. – Subačiaus g. – Maironio g. – B. Radvilaitės g. – Šventaragio g.

Dalyviai: pasveikinti popiežių kelyje gali visi norintys, iki 16.45 val. atvykę į maršrute nurodytas gatves.

18.30 val. sveikiname popiežių kelyje nuo Katedros iki Apaštalinės nunciatūros

Maršrutas: Popiežius papamobiliu vyks šiuo maršrutu: T. Vrublevskio g. – Arsenalo g. – T. Kosciuškos g.

Dalyviai: pasveikinti popiežių kelyje gali visi norintys, iki 18.30 val. atvykę į maršrute nurodytas gatves.

Sekmadienis, rugsėjo 23 d.

16.30 val.susitinkame Lukiškių a. Vilniuje

Šventasis Tėvas apsilankys Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje Vilniuje. Buvusiame KGB vidaus kalėjime jis sustos pasimelsti prie kelių kalinių kamerų. Vėliau popiežius atvyks prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms. Čia Šventasis Tėvas drauge su Lukiškių aikštėje susirinkusiais žmonėmis melsis už visus kalėjusius ir žuvusius dėl Lietuvos laisvės.

Okupacijų ir laisvės kovų muziejų Šventasis Tėvas lankys 17.30 val.
Numatyta Šventojo Tėvo malda prie paminklo okupacijų aukoms atminti

17.45 val.sveikiname popiežių kelyje nuo Lukiškių a. iki Apaštalinės nunciatūros

Maršrutas: Popiežius papamobiliu vyks šiuo maršrutu: Gedimino pr. – T. Vrublevskio g. – Arsenalo g. – T. Kosciuškos g.

Dalyviai: pasveikinti popiežių kelyje gali visi norintys, atvykę į maršrute nurodytas gatves ir aikštę.

Taip pat rekomenduojame
22
Spalis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
×
Spalis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31