Visos dienos

"Mėlynių festivalis"

LEKĖČIŲ „MĖLYNIŲ FESTIVALIS“ – ORIGINALIAUSIAS FESTIVALIS LIETUVOJE

 Prieš 511 m. prie Šakių ir Kauno rajonų „rubežiaus“  įsikūrusiame Lekėčių miestelyje dabar gyvena apie 800 gyventojų. Liepos viduryje, lekėtiškiai kasmet mini miestelio gimtadienio šventę,  jau penktus metus pradėjusią skaičiuoti naują tradiciją, jai suteiktas  „Mėlynių festivalio“ vardas. Šis pavadinimas – Mėlynių festivalis –  užpatentuotas 2015 m. dar prieš pradedant pirmąją mėlynių šventę.

  2018 m. festivalis vyks liepos 21 d. , kaip visada Lekėčių mokyklos stadione. Nors šiais metais, dėl sausros, mėlynių ir nedaug, bet lekėtiškiai savo festivaliui jų tikrai prisirinks tiek kiek reikės.

 Lekėčių kraštas – mėlynių kraštas: aplink miestelį vien girios, Kazlų Rūdos masyvas, kuris tęsiasi apie 50 km. Miškuose labai daug mėlynojų, šias uogas žmonės renka nuo neatmenamų laikų.

  Šis renginys žmonių labai mėgstamas, festivalis kasmet pritraukia per 4000 lankytojų ir svečių iš visos respublikos. Tokį gausų lankytojų skaičių lemia itin plati, gili, profecionali ir inovatyvi festivalio programa, pristatanti įvairių žanrų, aukšto meninio lygio, profesionalius atlikėjus bei grupes, pagal kiekvieno amžių ir skonį. Nuo pat ryto vyksta įvairios sporto varžybos, festivalio taurėms laimėti, profesionalaus meno parodos, skaniausios uogienės ar pagardų konkursai, meninės ir etninės edukacinės programos suaugusiems ir vaikams, linksmos pramogos ir atrakcionai patiems mažiausiems. Šventės svečiai nemokamai gali pabandyti susikurti įvairių meninių dirbinių: piešti, pinti, drožinėti,  tapyti iš šviežių mėlynių pagamintais dažais ant popieriaus ar medvilnės skiaučių, o nemokantieji piešti kurti spalvingas kompozicijas ant tekstilės spauduodami ir dar daug kt. veiklų. O kur dar mugė, siūlanti įsigyti įvairių meno, tautodailės dirbinių, kuriuos vietoje  gamina, bei pristato liaudies meistrai ir nagingi žmonės. Šeimininkės ir kulinarinio paveldo puoselėtojai pasistengia paruošti ir pristatyti įvairiausių, vienetinių, rankų darbo gėrybių su mėlynėmis – arbatų, duonos, pyragų, ledų, uogienių, ledinukų, natūralių kosmetikos priemonių, hidrolatų, muilų su mėlynėmis, šiomis uogomis dažytų gaminių ir dar daug kitų grožybių bei skanėstų. Norintieji gali ragauti arba įsigyti tradicinių Lekėčių krašto šakočių ir užsirašyti į edukacinį šakočių kepimo užsiėmimą. Šventę vainikuoja įspūdingi fejerverkai ir diskoteka.

 Ateityje, lekėtiškiai festivalį žada sieti ne tik su mėlynėmis, menu ir gera muzika, bet ir su ekologija, sveika gyvensena, ketina organizuoti talkas – švarinti aplinkinius miškus. Šventės organizatoriai atviri visiems  puoselėjantiems  kūrybiškumą, nevaržomą išmonę, norintiems  įgyvendinti net pačias drąsiausias idėjas. „Mėlynių festivalis“ kiekvienais metais vis įdomesnis, originalesnis,  sudominantis vis daugiau žmonių ir skleidžiantis puikią žinią apie jau šeštąjį amžių skaičiuojantį Lekėčių miestelį, jo darbščius žmones, ir, be abejonės, apie šio krašto uogą karalienę – mėlynę.

16
Lapkritis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
×
Lapkritis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30