Visos dienos

Spektaklis vaikams „Astrida“

Inesa Paliulytė "Astrida"

Spektaklis mažiems ir dideliems pagal A. Lindgren

Vaikystė - ne amžiaus, o sielos būsena.
A. Lindgren

Režisierė Inesa Paliulytė


Scenografijos ir kostiumų dailininkė Kotryna Daujotaitė


Kompozitorius Raigardas Tautkus


Choreografė Rasa Magilaitė


Vaidina:

LIucija Zorūbaitė (Astrida)

Inesa Paliulytė

Audronė Paškonytė

Daiva Rudokaitė

Egidijus Stancikas

Henrikas Savickis

Liucija Rukšnaitytė

Milė Šablauskaitė

Nijolė Ona Lepeškaitė

Saulius Čiučelis

Sigitas Šidlauskas

Taip pat vaidina teatro mokyklėlės auklėtiniai

Veikiausiai visi puikiai prisimename pramuštgalvę Pepę Ilgakojinę, Mažyli ir jo bičiulį Karlsoną, kuris gyvena ant stogo, bei Emilį iš Lionebergos. Tai neabejotinai smagiausi vaikystės personažai! Tik ar iš tiesų pažįstame jų sumanytoją – švedų rašytoją Astridą Lindgren?

Rašytoja Astrida Lindgren nuo pat mažumės buvo padūkusi, iš bendraamžių būrio išsiskirianti mergaitė. Trumpai kirptais plaukais, ne sijonuota, o kelnėta. Buvo pametusi galvą dėl džiazo ir labai mėgo šokti. Išsiskyrė smarkiu būdu ir gebėjimu rašyti, tad vos baigusi mokyklą buvo pakviesta į Vimerbio laikraščio redakciją rengti trumpus reportažus bei skelbimus. Vėliau lankė stenografijos ir mašininkių kursus, kol galiausiai atrado aistrą rašyti vaikams. Nors ištekėjo bei tapo mama – augino sūnų Larsą ir dukrą Karin – ją visą gyvenimą lydėjo noras likti vaikystėje – mėgo karstytis kuo aukščiau, kuo pavojingiau.

Per visą savo gyvenimą Astrida Lindgren buvo apdovanota 59 įvairiais apdovanojimais. Garbės daktaro laipsnį jai suteikė Lilčiopingo, Leičesterio, Varšuvos universitetai. Tačiau svarbiausi ne šie įspūdingi skaičiai ar titulai, o tai, jog ši rašytoja savo kūryba ir pasisakymais aktyviai dalyvavo visuomeniniame gyvenime – kaip drąsi kovotoja už vaikų ir gyvūnų teises, dažnai aukodavusi pinigus įvairioms pagalbą teikiančioms organizacijoms bei atskiriems žmonėms. Astridą visuomet jaudino laikui nepavaldus ir ypač svarbus klausimas – kaip gyventi pasaulyje, kuriame egzistuoja blogis?

Su šia rašytoja susipažinti kviečia žymi spektaklių vaikams autorė ir aktorė Inesa Paliulytė. Įkvėpta pašėlusios rašytojos kūrybos ir nepaprastos asmenybės, ji parašė pjesę, kurioje veikia ne tik pati Astrida, bet ir patys šauniausi jos personažai, taip pat susipažįstama su Astridos tėvais, seneliais ir draugais.

Gilios senatvės sulaukusi Astrida Lindgren teatro scenoje pristatoma tokia, kokia ji ir buvo iš tiesų, – vis dar vaikiška savo siela, šmaikšti, pilna idėjų, su viltimi žvelgianti į pasaulį. „Astrida yra ne vien tik močiutė Padaužų kaime, bet ir Padaužų kaimo Dostojevskis. Ji kelia reikalavimus savo skaitytojams… egzistencinius, moralinius, politinius,“ – teigia premjeros autorė Inesa Paliulytė, siekianti, jog šis spektaklis padėtų vaikams iš tiesų suvokti ir išgyventi sudėtingą Astridos tapsmą pasauline rašytoja.

PREMJERA – 2012 m. gruodžio 9, 18, 20 ir 22 d.

 

 Trukmė – 2 val. 20 min. Su pertrauka.

 

Didžioji scena. Nuo 5 m.

 

Po trečiojo skambučio žiūrovai neįleidžiami!

13
Lapkritis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
×
Lapkritis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30