Visos dienos

Miuziklas „Aida“

AIDA
2 dalių miuziklas

PREMJERA 2011 m. kovo 25 d.
Trukmė 2.40 val.

Muzikos autorius – Elton John
Eilių autorius – Tim Rice
Scenarijaus autoriai – Linda Wollverton, Robert Falls, David Henry Hwang
Originalo režisierius Robert Falls
Originalo prodiuseris Disney Theatrical Production

Pristatoma pagal susitarimą su "Music Theatre International" (Europa)

Režisierius - VYTENIS PAULIUKAITIS
Dirigentas - JONAS JANULEVIČIUS
Scenografas - ADOMAS JACOVSKIS
Kostiumų dailininkė - ALEKSANDRA JACOVSKYTĖ
Choreografas - ARIKAS KRUPAS
Chormeisterė - Rasa Vaitkevičiūtė

 

Režisierius Vytenis Pauliukaitis: Tai šiuolaikinis sceninis kūrinys su netikėtais siužetiniais vingiais, naujais personažais, sprendžiančiais pasirinkimo klausimą – eiti su meile, ar neišduoti tėvų šalies ir nuo mažens skiepytų įsitikinimų. Herojai čia visą laiką kryžkelėje, todėl manau, kad miuziklas turėtų būti įdomus jauniems, į ateitį žvelgiantiems žmonėms. Tikiu, kad žiūrovams tebėra svarbios amžinosios vertybės, nesvetimos visos spektaklyje gvildenamos temos.
Dirigentas Jonas Janulevičius: Miuziklo sėkmę lėmė ne tik nemirtinga meilės trikampio intriga, bet ir visiems melomanų skoniams įtinkanti „eltoniškų“ baladžių estetika, kur tarpusavyje puikiai dera lyrika, rokas, klasikiniam teatrui nebūdingi muzikiniai instrumentai ir XXI amžiaus muzikos koloritas, kuriuos deramai atskleidžia dainininkai, choras ir orkestras.

Jeronimas Milius: miuziklas „Aida“ buvo mano pirmoji pažintis su tikruoju muzikiniu teatru Daug kas žino Eltoną Johną, bet nežino, kad jis rašė miuziklus, jo muzika tikrai artima bet kuriam klausytojui, bei kupina vokalinių iššūkių atlikėjams. Tai miuziklas, kurį jau dainuoju ilgiausiai – net septynerius metus ir tai vienintelis spektaklis, kuriame tenka vilkėti sijoną    . Šis miuziklas - tikrai melodingas, jausmingas ir labai lengvai „suvalgomas“ spektaklis, net jei nesate didelis miuziklų gerbėjas, „Aida“ nusineš jus stilistine muzikos įvairove ir įtraukiančia meilės trikampio istorija. Be to, kadangi spektaklio veiksmas vyksta Egipte, žiūrovai turės puikią progą nepabėgdami nuo lietuviškojo pajūrio smėlio ir karščio apsilankyti populiariajame užsienio kurorte.

Gabrielė Bielskytė: kuru Aidą savaip, nemėginu atkartoti kitų dainininkių sukurto personažo. Manoji Nubijos princesė gal vaikiškesnė, žaismingesnė, o gal panaši į mažą laukinį žvėriuką, kuris pakliuvęs į auksinį narvelį, privalo laikinai paklusti, bet jokiu būdu dvasiškai nepalūžti.

Marija Arutiunova: Egipto princesė Amneris man artima savu vidiniu pasauliu, išgyvenimais – žinau praradimo jausmo skonį, ką reiškia netekti, pasielgti kilniai, atsitiesti ir eiti pirmyn.

*************

Daugiau nei 25 šalių scenas užkariavęs Sero Eltono Johno ir Tim Rice miuziklas „Aida“ Kauno valstybiniame muzikiniame teatre buvo pastatytas pirmą kartą Baltijos šalyse. Bilietai į miuziklo premjerinius spektaklius buvo išpirkti akimirksniu, tai liudija , kad žiūrovai žino, ką renkasi, nes būtent E. Džono muzika ir lemia „Aidos“ miuziklo populiarumą. Miuziklas „Aida“ pagrįstas ta pačia garsia klasikine istorija kaip ir G.Verdi opera „Aida“ - apie amžiną, laikui nepaklūstantį ryšį tarp vergijon paimtos Nubijos princesės Aidos ir Egipto kareivio Radameso, kurį yra pamilusi Egipto princesė Amneris. Aida ir Radamesas yra iš skirtingų ir tarpusavio nuožmiuose karuose paskendusių kraštų, tad įsiplieskus meilei priversti išsiskirti amžiams arba stoti akistaton su mirtimi.
1998 m. miuziklo „Aida” premjera įvyko JAV Džordžijos valstijoje, Atlantos „Aliance” teatre. Miuziklas susilaukė daugelio tarptautinių muzikinių apdovanojimų, aukšto publikos įvertinimo. Miuziklo muzika eklektiška, bet labai melodinga ir įtaigi. Čia girdime choralą, gospelą, energingąjį roką, regį, lyrinę baladę ir popstilių, Afrikos, Indijos, Vidurio rytų šalių muzikos įtakas. Įvairius muzikos fragmentus, kaip atskirus muzikinius numerius įvairiuose didžiausiuose pasaulio šou dažnai atlieka populiariausios žvaigždės – pats Elton John, Tina Turner, Beyonce Knowles, Christina Aquilera, Janet Jackson ir kt.

************************

Lietuviškajai miuziklo premjerai suburta gera atlikėjų komanda, miuziklas - išbandymas Kauno muzikinio teatro dainininkams - reikalinga visiškai kitokia balso technika. Aukštos vokalo meistrystės reikalaujančią pagrindinės herojės Aidos partiją miuzikle dainuoja teatro solistė Ieva Vaznelytė ir aktorė ir dainininkė Viktorija Streiča, kurią teatro žiūrovai gerai žino iš kitų repertuaro miuziklų – „Kabareto“, „Bučiuok mane, Keit“, miuziklo „Karmen“. Abi Aidos gerokai skirtingos tiek aktorine vaidmens linija, tiek muzikinės partijos pateikimu. Įdomu pamatyti ir skirtingus Radameso vaidmens interpretatorius - šalia puikiai Lietuvos publikai žinomo solisto Mindaugo Zimkaus, šį vaidmenį atlieka dainininkas Jeronimas Milius, pakviestas atsižvelgus į vokalinės partijos keliamus reikalavimus. Beje, tai buvo pirmasis dainininko susidūrimas su profesionalaus teatro scena.

Egipto faraono dukters princesės Amneris partiją dainuoja „Fortūnos“ prizo laureatė ir „Auksinio scenos kryžiaus“ nominantė Kristina Siurbytė. Vėliau jos partnere tapo Evelina Sašenko. Kitus spalvingus vaidmenis miuzikle sukūrė Kęstutis Alčauskis, Egidijus Bavikinas, Gediminas Maciulevičius, Giedrius Prunskus, Monika Sakalauskaitė ir t.t

26
Lapkritis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
×
Lapkritis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
SVARBU: LR Vyriausybės informacija dėl atšauktų/nukeltų masinių renginių ! Daugiau.