Žurnalo „Baltas kambarys“ renginys „Su švente, Maestro!“
Rugsėjo 3 d. 17 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g. 41, Vilnius) įvyks Juozo Miltinio 117-ųjų gimimo metinių paminėjimas, kurį rengia žurnalas „Baltas kambarys“. Renginio metu Maestro gyvenimo ir kūrybos užsklandą kilstelės ir apie genialų kūrėją primins menotyrininkė Vilma Kilinskienė bei filosofas Žilvinas Vareikis.
Žurnalo „Baltas kambarys“ įkūrėja Luana Mas (Masienė) teigia, jog „Baltas kambarys“ nuo įprastų kambarių skiriasi savo ypatinga savybe – neaprėžtumu: „Būdami bet kur, visada būsime čia. Kambarys, kurio sienas tarsi kuolelius galima perstatyti už sąmonės ribų, virsta ne tik visu pasauliu, bet, plėsdamasis į begalybę, jis pajėgia įsukti į kosmoso versmę kiekvieną čia užklydusį“.
Tokia žurnalo filosofija ir poezija, taip pat „pirmiausia, tai žurnalas. Standartinio formato, 118 puslapių, geros poligrafijos popierinis žurnalas, kurio pirmasis numeris pasirodė 2016 m. birželį, paskutinysis (devintas) – 2024 vasario 19 d. Tekstai, iliustracijos, nuotraukos panašios į kituose leidiniuose spausdinamus ir publikuojamus… Ir vis dėlto šis žurnalas kitoks.“
Pasak L. Mas, žurnalas skirtas „pasaulyje dar tik besiformuojančiai ir todėl savęs neatpažįstančiai kūrybinei klasei“. Neįprasta ir žurnalo struktūra. Žurnalo rubrikos – kambaryje telpantys daiktai: katiliukas, žemėlapis, portfelis, laikrodis, kojinė, lemputė, adatos, parkeris, karoliai etc., po kuriais slypi konkrečių autorių tekstai.
„Baltas kambarys“ nesusijęs su jokia politine, religine, ideologine organizacija, todėl patenka į rankas skirtingo amžiaus, išsilavinimo, pažiūrų skaitytojui. Jis nėra finansuojamas jokios valstybinės ar privačios institucijos, o leidžiamas vieno žmogaus, žurnalo sumanytojos ir leidėjos Luanos Masienės, asmeninėmis lėšomis.
Internetinėje svetainėje baltaskambarys.com periodiškai kas porą savaičių talpinami nauji tekstai, kurie vėliau sugula į popierinio žurnalo puslapius.
„Šis žurnalas – tai ir įvykiai (susiję su žurnale publikuotų tekstų ar iliustracijų autoriais), kurie realybės istorijoje užfiksuojami savo konkrečiu laiku ir vieta: parodos, paskaitos, konkursai, filmų peržiūros ir susitikimai. Štai tuomet „Baltame kambaryje“ ir įvyksta šventė: su džiugiais netikėtumais, naujomis pažintimis ir savojo prasmingumo patvirtinimu“, – teigia L. Mas.