Visos dienos

„16“: kultūros erdvių festivalis Lietuvos nacionaliniame muziejuje

Rugpjūčio 23–25 dienomis Kultūros ministerija kviečia visuomenę į kultūros erdvių festivalį „16“. Jo metu bus galima aplankyti net 16 per pastaruosius metus atnaujintų ar visiškai naujų kultūros įstaigų visoje Lietuvoje: teatrų, muziejų, bibliotekų, koncertinių įstaigų.

Lietuvos nacionalinis muziejus prisideda prie vyksiančio festivalio ir kviečia į NEMOKAMAS ekskursijas ir edukacijas savo padaliniuose!

EDUKACIJA ŠEIMOMS PARODOJE „PASAULIO DYDŽIO LIETUVA: MŪSŲ MIGRACIJOS ISTORIJA“

Leiskimės kartu istorinę Lietuvos migracijos kelionę! Joje sužinosite, kada ir kodėl, kur ir kokiais būdais žmonės išvykdavo gyventi svetur, su kokiais iššūkiais jie susidurdavo. Pakeliavę skirtingais istoriniais laikotarpiais, transporto priemonėmis ir aplankę įvairias šalis, pasigaminsite spalvingą savo kelionės suvenyrą.

Užsiėmimu labiausiai mėgausis šeimos su 6-11 m. vaikais.

Kur? Istorijų namai (T. Kosciuškos g. 3, Vilnius)

Kada? Rugpjūčio 24 d. 11 ir 14 val.

Svarbu. Vietų skaičius ribotas. Registracija: https://forms.gle/GaxZ8RhV6rixzSn5A

EKSKURSIJA PARODOJE „PASAULIO DYDŽIO LIETUVA: MŪSŲ MIGRACIJOS ISTORIJA“

Kviečiame leistis į kelionę, trunkančią daugiau nei 150 metų. Jos metu susipažinsite su pagrindinėmis lietuvių migracijos bangomis ir jų kryptimis. Klausydami įtraukiančio gido pasakojimo, apsilankysite valstiečio troboje, garlaivio kajutėje, Čikagos skerdykloje, amerikietiškame bare ir oro uosto laukimo salėje. Pamatysite, kaip migracija keičia žmones ir kaip migrantai keičia pasaulį.

Kur? Istorijų namai (T. Kosciuškos g.3, Vilnius)

Kada? Rugpjūčio 24 d. 12.30 val. ir 15.30 val.

Svarbu. Vietų skaičius ribotas. Registracija: https://forms.gle/GaxZ8RhV6rixzSn5A

EKSKURSIJA „SENAS IR NAUJAS PILININKO VEIDAS“

Pilininko namo lankytojai šį kartą turės retą progą dalyvauti išskirtinėje ekskursijoje, kurioje istorinis pastatas bus pristatomas kaip kultūros paveldo objektas. Ekskursijos metu sužinosite, ką atskleidė įvairūs tyrimai namo kieme ir jo viduje, kokie buvo fasado polichrominių tyrimų rezultatai, kaip kito namo funkcija, kam buvo skirtos atraminės sienos angos, kurioje namo vietoje pasirinkta nedengti langų, kaip buvo patenkama iš pirmo aukšto į antrą ir kas vykdant rekonstrukciją buvo išsaugota. Šioje ekskursijoje taip pat susipažinsite su kita svarbia pastato dalimi, be kurios neįsivaizduojame Pilininko namo – jo rūsiais.

Kur? Pilininko namas (Arsenalo g. 1, Gedimino kalno papėdė, Vilnius)

Kada? Rugpjūčio 24 d. 11 val. ir 13 val.; rugpjūčio 25 d. 12 val.

Svarbu. Būtina išankstinė dalyvių registracija el. p. pilininkas@lnm.lt arba tel. +370 631 552 56. Vietų skaičius ribotas.

ARCHITEKTŪRINĖS EKSKURSIJOS

Festivalio proga Signatarų namai miestiečius ir miesto svečius kviečia stabtelti ir atidžiau pažvelgti į muziejaus pastatą. Kaip jis susijęs su žvejyba ir žemdirbyste? Kodėl Vasario 16-osios Akto signatarai pastatą vadino Štralio namu? Kokią istoriją pasakoja ant stogo besisupanti vėtrungė? Visi atsakymai ir mažai kam žinomos istorijos apie šiame name gyvenusias asmenybes ir bohemos šėlsmą jūsų laukia architektūrinės ekskursijos metu.

Kur? Signatarų namai (Pilies g. 26, Vilnius)

Kada? Rugpjūčio 25 d. 12 val., 13 val., 14 val., 15 val. ir 16 val.

Trukmė – 30 min.

Svarbu. Grupės formuojamos gyvos eilės principu. Maksimalus dalyvių kiekis – 20 žmonių.

JONO ŠLIŪPO MUZIEJAUS LANKYMAS

Palangoje esantis Jono Šliūpo muziejus atverė duris po kapitalinio remonto. Šis istorinis pastatas, įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą, vertingas objektas ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai. Dar XIX a. pabaigoje grafų Tiškevičių statytoje medinėje viloje 1931–1944 metais gyveno gydytojas, nacionalinio atgimimo veikėjas, aušrininkas, daugelio kultūros, mokslo, visuomeninių draugijų steigėjas ir narys, publicistas, Palangos miesto pirmasis burmistras Jonas Šliūpas.

Muziejuje veikia paroda „Tapatybė ir forma. Kazio Varnelio kūryba Jono Šliūpo muziejuje“. Iš Vilniaus į Palangą atkeliavo rinktiniai K. Varnelio namų-muziejaus eksponatai – paties K. Varnelio oparto kūriniai ir muziejaus fonduose saugomi etnografinės tekstilės artefaktai.

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje atidaroma jau ketvirtoji šiemet vieno eksponato parodų ciklo paroda „Prezidento darbostogos“. Šįsyk ji skirta šiuolaikiniam fenomenui – darbostogoms – ir pasakoja apie ryškiausią jų pradininką Lietuvoje – prezidentą Antaną Smetoną.

Kokios lietuviškosios prezidento ir politinio elito poilsio tradicijos formavosi XX amžiaus pirmoje pusėje? Kaip jos įtakojo bendrą poilsio kultūrą anuomet ir šiandien? Ar darbostogos gali būti vaistas nuo „perdegimo“, o galbūt – atvirkščiai?

Kur? Jono Šliūpo muziejus (Vytauto g. 23a, Palanga)

Kada? Rugpjūčio 24 ir 25 d.

Svarbu. Individualus lankymas.

Taip pat rekomenduojame
20
Rugsėjis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
×
Rugsėjis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
SVARBU: LR Vyriausybės informacija dėl atšauktų/nukeltų masinių renginių ! Daugiau.