Visos dienos

MKČ24: Ieva Pranskutė, Mislav Brajković, Elžbieta Dvarionaitė. „Žvaigždžių beieškant“

XII tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio koncertas
„ŽVAIGŽDŽIŲ BEIEŠKANT”

„XYLOS TRIO“:
Ieva Pranskutė (smuikas, Lietuva-Austrija)
Mislav Brajković (violončelė, Kroatija)
Elžbieta Dvarionaitė (fortepijonas, Lietuva-Austrija)

Dalyvauja: Alisa Yanushevska (fortepijonas)


Šis vakaras Palangos Kurhauze taps nepamirštamu tiems, kas myli kiną ar tiesiog nori atitrūkti nuo kasdienybės ir pasiklausyti populiariausių didžiųjų ekranų melodijų. Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis Palangoje pristato koncertą „Žvaigždžių beieškant”, kuriame skambės žymiausių filmų hitai, kuriuos atliks Europos klasikinės muzikos sostinėje reziduojantis fortepijoninis „Xylos trio“. 

Nuo daugiausiai iki šiol „Oskaro“ nominacijų pelniusio kompozitoriaus Johno Williamso, sukūrusio garso takelius tokiems kino filmams, kaip „Šindlerio sąrašas“ ir „Haris Poteris“, iki daugybės apdovanojimų savininko, „Tvin Pykso“ ir „Neliečiamųjų“ muzikos autoriaus, italo Ennio Morricone. Nuo epinių „Žvaigždžių karų“ ir „Gladiatoriaus“ akordų iki lyriškųjų „Liūto karaliaus“ melodijų ir tapybiškojo Čiurlionio. Jūsų laukia nepamirštamas vakaras su išties nuostabia muzika.

Klausytojams, tai puiki galimybė pasiklausyti Lietuvoje gana retai koncertuojančio, tačiau išrankios publikos jau pamėgto „Xylos trio“. Austrijos sostinėje susibūrusiame ansamblyje muzikuoja atlikėjai iš Lietuvos ir Kroatijos. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos abiturientė, smuikininkė Ieva Pranskutė ir violončelininkas iš Kroatijos Mislavas Brajkovićius susitiko studijuodami Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete. Kita lietuvė, pianistė Elžbieta Dvarionaitė prie ansamblio prisijungė šiek tiek vėliau, ir iškart įnešė briliantinio lengvumo bei energijos.

APIE ATLIKĖJUS:
Nors kolektyvas jaunas, jau spėjo laimėti ne vieną prestižinį konkursą, pelnyti profesionalų pagarbą ir publikos meilę. Drąsa tyrinėti naujus muzikos horizontus ir, kartu su pripažintais klasikos šedevrais į repertuarą į traukti ir šiuolaikinių kompozitorių sukurtus perlus, atvėrė ansambliui prestižinių salių duris ir klausytojų širdis.

Kaip eksperimentavimo ambasadoriai, „Xylos trio“ atvirai kviečia tyrinėti naujus muzikinius horizontus ir vienytis su šiuolaikiniais kompozitoriais bei prodiuseriais į harmoningą kūrybiškumo dialogą. Jų rankose klasikinės muzikos ateitis įgauna formą, atliekama muzika tampa drąsi ir spindinti. Nors jų kelionė kartu trunka 5 metus, nepajudinama „Xylos trio“ aistra ir atsidavimas paskatino šiuos jaunus virtuozus papuošti garsiausių Vienos koncertų salių scenas: tokių kaip Wiener Musikverein, Radio Kulturhaus Wien, F. Schubert Hause. Prof. Johanneso Meissl, garsiojo Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universiteto „Artis Quartet“. Profesionalios rankos palaikoma, jų muzikinė kelionė vystosi sėkmingai. Jų repertuare yra muzikos brangakmenių lobynas, sklandžiai pinantis klasikinius šedevrus su įžūliais šiuolaikinių kompozitorių iš Austrijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Lietuvos potėpiais. Jų meninė drobė, gausiai puošta, ryškiai liudija apie muzikos universalumą.

Kvietimų gausu, nes „Xylos trio“ pradeda žavingus projektus, įkvėptus tokių šviesuolių kaip Avedis Kouyoumdjian, Reinhard Latzko, Pavel Vernikovas, Evgueni Sinaiski ir Vadim Gluzman. Bendradarbiavimas su avangardine „Artbaum“ kompanija ir jų dalyvavimas tokiuose garsiuose muzikiniuose festivaliuose, kaip „Junge Talente“, “International Holland Music Session” „Schubertiade“ „Steirisches Kammermusik Festival“ “Wien Modern“ įspaudė pėdsaką Vienos muzikiniame kraštovaizdyje.

Nepraleiskite progos „Xylos trio“ muzikavimu pasimėgauti ir jūs!

Bilietus platina – www.bilietai.lt

Daugiau informacijos apie tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį www.klasika.org

***
Pirkdami bilietą į koncertą, neprieštaraujate, kad renginys būtų fotografuojamas ir/ar filmuojamas, o vaizdinė medžiaga viešinama VšĮ "Klasika LT" internetinėje svetainėje, socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje.

22
Liepa
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
×
Liepa
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
SVARBU: LR Vyriausybės informacija dėl atšauktų/nukeltų masinių renginių ! Daugiau.