Visos dienos

Spektakliai mažiausiems

Gegužės 25, 26, 31 ir birželio 1 dienomis Vilniuje, Menų spaustuvėje karaliaus spektakliai vaikams! 

Gegužės 25 d. | 15:00 ir 17:00 | Spektaklis vaikams „Namai“ (0-3 m.)
Gegužės 26 d. | 15:00 ir 17:00 | Spektaklis vaikams „Lopšinė Žemei“ (3-5 m.)
Gegužės 31 d. | 10:00 ir 18:00 | Spektaklis vaikams „Aš kaip ir tu“ (3-5 m.)
Birželio 1 d. | 15:00 ir 18:00 | Spektaklis vaikams „Gaja Mara“ (0-3 m.)

Bilietus platina BILIETAI.LT
Primename, jog bilietas reikalingas visiems – net ir patiems mažiausiems.

-----

Spektaklis vaikams „Namai“ (0-3 m.) | Gegužės 25 d. | 15:00 ir 17:00 

Muzikinis judesio spektaklis 0-3 metų amžiaus vaikams „Namai”.
Spektaklis įkvėptas dailininkės Rasos Jančiauskaitės knygos „Namai” iliustracijų, jo metu aktoriai kviečia žiūrovus ieškoti savo kelio į namus.

Vieniems namais taps visas pasaulis su besisukančiomis planetomis, kitiems – pieva su dūzgiančiomis bitėmis, dar kitiems – šiltai įsitaisius pas mamą ant kelių.Spektaklis sukurtas atsižvelgiant į mažiausių žiūrovų poreikius. Sparčiausia vaiko raida vyksta pirmaisiais gyvenimo metais ir tam didelę reikšmę turi muzika.Spektaklio pagrindinis akcentas - specialiai jam sukurta sakralinė chorinė muzika. Tokį sprendimą įkvėpė idėja, jog mažiems vaikams ir jų tėvams labai svarbi kokybiška solidaus meno patirtis, įsitraukimas į kultūrinį gyvenimą.

Idėjos autorė ir režisierė - Ieva Jackevičiūtė
Iliustracijų dailininkė - Rasa Jančiauskaitė
Scenografė ir kostiumų dailininkė - Indrė Pačėsaitė
Kompozitorius - Irmantas Jonas Šimkus
Garso režisierius - Arūnas Zujus
Režisieriaus asistentas - Martynas KlementjevasVaidina:
Elona Karoblytė
Ovidijus Kazarinas/Benadas Arkauskas
Aliona Kuriakina/Kotryna Chruškova
Muziką atlieka Panevėžio muzikinio teatro choras: Lina Kairytė, Jolanta Čepulienienė, Rūta Matukonienė, Gražina Krikščiūnienė, Lijana Stundžienė, Lilija Artiomenko, Sandra Baronienė, Brigita Skrupskienė , Raisa Savičiūnienė, Vaiva Šateikaitė, Virginija Skupienė, Rima Labudė, Alina Urbonienė, Žaneta Malinauskienė, Agnė Jakštonienė, Jurgita Liepinienė, Gediminas Liulevičius, Vaidas Dzežulskis, Nerijus Nuobara, Darius Aleliūnas, Darius Dimbelis, Kęstutis Balčiūnas, Jovaras Šiekštelė ir Justinas Šaltenis.Instrumentalistai:
Julius Jonušas – violončelė, Jonas Andriūnas – kontrabosas, Renatas Bedalis – klarnetas, Augustė Janatjeva – fleita, trombonas - Justinas Šiekštelė.Prodiuseris: Panevėžio teatras „Menas"
Koprodiuseris: „No Shoes“ teatrasTrukmė: 30 min. + 15 min. žaidimas spektaklio erdvėjeBilietas reikalingas ir suaugusiam, ir vaikui (nepriklausomai nuo vaiko amžiaus).

-----

Spektaklis vaikams „Lopšinė Žemei“ (3-5 m.) | Gegužės 26 d. | 15:00 ir 17:00

„Lopšinė Žemei“ – tai interaktyvus muzikinis judesio spektaklis vaikams nuo trejų iki penkių metų. Spektaklyje vaikams suprantama kalba atskleidžiama žemės užterštumo problema, jos priežastys ir pasekmės: šiukšlinimas, oro tarša, gyvūnų nykimas, globalinis atšilimas, liūtys ir kita. Kaip padėti žemei? Spektaklio kūrėjai siūlo simbolinį žemės raminimo, jos guodimo veiksmą. Tam išreikšti pasirinktos skirtingų pasaulio šalių originalo kalba atliekamos lopšinės. Spektaklyje nėra vientiso siužeto ir žodžiais pasakojamos istorijos, nėra konkrečių personažų. Nėra ir moralizavimo! „Lopšinė Žemei“ – tai įtraukus spektaklis, kuriame aktoriai tiesiogiai bendrauja su vaikais ne per rampą, o kviesdami į vaidybinę erdvę, kiekvienoje scenoje pasiūlydami vis kitą veiksmą-žaidimą.

Režisierė – Ieva Jackevičiūtė
Scenografė ir kostiumų dailininkė – Indrė Pačėsaitė
Kompozitorius – Paulius Trijonis
Vaidina: Giedrius Arlauskas / Raimondas Klezys, Ieva Brikė
Spektaklio trukmė – 35 min. + 15 min. interaktyvus užsiėmimas su vaikais

Premjera – 2021 m. gegužės 22 d.

-----

Spektaklis vaikams „Aš kaip ir tu“ (3-5 m.) | Gegužės 31 d. | 10:00 ir 18:00

Spektaklio veikėjai drauge su vaikais leisis į kelionę per keturis pasaulio žemynus. Čia jie išvys skirtingų tautų šokius, išgirs vaikystėje dainuotas dainas bei sekamas pasakas originalo kalba. Visi galės žaisti vaikiškus žaidimus, kurie pasirodo visur yra tokie patys. Šią idėją padiktavo tarptautinė trupės sudėtis, kurioje šiuo metu kuria menininkai iš viso pasaulio. Spektaklio kūrėjai, žiūrovams siunčia žinutę, sakydami, kad nepaisant to, kokia yra tavo odos, akių, plaukų spalva, kokia kalba tu kalbi, kuriame pasaulio krašte tu gyveni – aš kaip ir tu vaikystėje klausiau mamos pasakų, dainavau vaikiškas daineles, žaidžiau tuos pačius žaidimus ir aš kaip ir tu noriu būti draugais.Įprastai maži vaikai tiek pasaulį, tiek meną tyrinėja ne per atstumą, o judėdami, viską liesdami, tiesiogiai patirdami, todėl spektaklyje choreografinės scenos kaitaliojamos su interaktyviais žaidimais, vaikus įtraukiant į žaidybines veiklas, leidžiant jiems būti ne tik veiksmo stebėtojais bet ir aktyviais jo dalyviais.

Režisierė: Ieva Jackevičiūtė
Šokėjai: Heung Won Lee (Pietų Korėja) / Pepe Jaimes (Meksika), Marine Fernandez (Prancūzija) / Susanna Maggio (Italija)
Scenografė: Indrė Pačėsaitė
Kompozitorius: Matas Saladžius
Trukmė: 35 min., po spektaklio vyks 15 min. žaidimas spektaklio erdvėje
Rekomenduojamas amžius: 3-5 metai

-----

Spektaklis vaikams „Gaja Mara“ (0-3 m.) | Birželio 1 d. | 15:00 ir 18:00

„Gaja-Mara" – tai interaktyvus muzikinis judesio spektaklis, pasakojantis apie šviesos (Gaja) ir tamsos (Mara) metą, pasitelkiant senovės baltų tradicijose naudotas folklorines švenčių dainas, žaidimus, ritualus ir tautosaką.

Gaja – gyvybės, klestėjimo, šviesiųjų jėgų metas. Mara – gyvybės apmirimo, kai viskas nurimsta, miršta, poilsio periodas. Spektaklyje Gaja ir Mara (aktorės Viola Klimčiauskaitė ir Kristina Savickytė) tampa mamų pokalbiu su kitomis mamomis apie tai, kad gimstant vaikeliui tarsi mirštama, atsisakant savęs, savo poreikių, tačiau vaikeliui augant gimstama tarsi iš naujo, atrandant savo naujas kokybes ir būties prasmę. Todėl ir spektaklio pagrindinės kūrėjos ir vienintelės atlikėjos – dvi brandžios moterys, mamos, jau užauginusios savo vaikus.

Pagrindinė meninė spektaklio „Gaja-Mara" idėja remiasi senovės baltų pasaulėžiūra, gamtos ciklo samprata, ryšiu su šviesa ir tamsa, laiko rituališkumu ir pirmapradžiais pojūčiais, kuriais dar negimusieji, kūdikiai ir tik pradedantys vaikščioti pažįsta pasaulį. Spektaklyje skamba folklorinė muzika, vyksta žaidinimai ir žaidimai, kuriems pasitelkiami taktilinių žaislų principu sukurti scenografijos elementai – jų tekstūros, formos, spalvos.Spektaklio koprodiuseris – spektaklio režisierės Ievos Jackevičiūtės ir jos vyro aktoriaus Raimondo Klezio įkurtas teatras „No Shoes", siekiantis svarbių tikslų. Vienas jų – auginti vaikus lietuvių folkloro dermių ir estetikos terpėje, kuri šiandien jau nebėra natūraliai perduodama. Todėl šiuo spektakliu, be kita ko, ugdomas ir poreikis palaikyti ryšį su savo kultūrinėmis šaknimis.Kitas spektaklio tikslas – garso, spalvos, judesio, lytėjimo ir įtaigios emocijos jungties būdu skatinti mažųjų renginio dalyvių smegenų veiklą. Juk tokio integratyvaus patyrimo būdu jau gimusių kūdikių smegenų neuroninės jungtys yra raginamos vystytis (tai daro poveikį visai mažylio psichofizinei raidai), o besilaukiančios mamos, išgyvendamos teigiamas menines emocijas bei dalyvaudamos spektaklio veikloje, taip pat ugdo dar po širdimi esantį vaikelį.

Režisierė: Ieva Jackevičiūtė
Aktoriai: Viola Klimčiauskaitė ir Kristina Savickytė
Dailininkė: Indrė Pačėsaitė
Ankstyvojo muzikinio ugdymo konsultantė: dr. Lolita Jolanta Piličiauskaitė
Liaudies dainas parinko: dr. Brigita Bublytė
Kanklėms muziką kūrė: Agota Zdanavičiutė
Prodiuseris: Kauno miesto kamerinis teatras
Koprodiuseris: „No Shoes" teatras
Trukmė: 30 min. + 15 min. žaidimas spektaklio erdvėje

---


*Šie spektakliai yra režisierės I. Jackevičiūtės meno doktorantūros baigiamųjų egzaminų gynimų dalis.
Partneris: Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

16
Birželis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
×
Birželis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
SVARBU: LR Vyriausybės informacija dėl atšauktų/nukeltų masinių renginių ! Daugiau.