Visos dienos

Kaunas Blues / Othman Wahabi, JJ Thames ir Crystal Thomas

Perkant 4 ir daugiau bilietų taikoma 25% nuolaida krepšeliui

Abonementas - perkant į abi dienas taikoma 20%

Senjorams, studentams ir moksleiviams taikoma 20% nuolaida


FESTIVALIS, KURIS PATIKS VISIEMS!

2024 m. spalio 11-12 d. antrasis tarptautinis miesto bliuzo festivalis „Kaunas Blues“: pasaulinio garso atlikėjų koncertai Kauno sporto halėje, naktinės jam sesijos ir nemokama dieninė dalis stoties rajone.


Spalio 11 d. | durys 18:00 | pradžia 19:00 | Kauno sporto halė

OTHMAN WAHABI (Kanada/Marokas)

Išties nuostabus ir intriguojantis dalykas apie Othman Wahabi yra tai, kad jis 1983 m. gimė Maroke, būdamas 22-ejų atvyko net ne į JAV, o į Kanadą, bet jo muzika skamba kaip autentiškas, stipriai išjaustas bliuzo tradicijos vaisius. Toks, kurį, atrodo, stipriau paveikė archajiškas akustinis bliuzas nei vėlesnės modernios jo variacijos.

Galbūt tai, kad Othman Wahabi sugėrė Vakarų Afrikos muzikines vibracijas, kurias su amerikietišku bliuzu ir ypač ankstyvąja jo versija tarsi jungia gelminis pasąmoninis ryšys, lėmė tokį jo kūrybos pobūdį. Tokį, kuriame labai stiprus ankstyvojo bliuzo pamatas. Kita vertus, O. Wahabi aplink tą pamatą įsileidžia ir kitokios stilistikos – funk, soul, netgi regio.

Othman – itin sodraus balso savininkas. Puikus slide gitaros meistras, įtikinančiai skambantis tiek vienas, tiek su grupėmis. Atlikėjas nemažai dėmesio skiria ir tekstams (kas taip pat jį sieja su ankstyvuoju bliuzu, juk jame tekstas, žmogaus apdainuojama istorija turėjo ypatingą reikšmę), kuriuose atsiskleidžia ir dvasingumo temos, ir dėmesys socialiniam teisingumui, ir skausmas dėl rasizmo bei kitų negandų ir neteisybių.

2024 m. vasarį pasirodė naujas O. Wahabi albumas, pavadintas „Racines“, kuriame ir visa tai, ir nauji aktualūs dalykai, ir jungtys tarp Afrikos ir bliuzo. Tad pasiruoškite šviežiam, aktualiam ir į gelmes neriančiam šiuolaikiniam bliuzui! Būtent toks ir sklinda iš O. Wahabi.

Atlikėjai:

Othman Wahabi - gitaros, vokalas
Jay Golden – bosinė gitara
Ranul da Silva – būgnai


JJ THAMES IR CRYSTAL THOMAS (JAV) - Big Mamas Blues

Koks bliuzo festivalis be bliuzo divų? Koks bliuzo festivalis, kuriame nebūtų tęsiama nuo Ma Rainey, Bessie Smith per Big Mama Thornton, Etta James ir daugybę kitų ugningų ir hipertalentingų bliuzo damų besidriekianti tradicija? JJ Thames ir Crystal Thomas savo duete, pavadintame „Big Mama Blues“, būtent ir užpildys šią nišą. Dvi įspūdingos vokalistės, kurių balsuose sugertos tiek įvairiapusės asmeninės patirtys, tiek ir Misisipės, Čikagos ir kitų muzikinių JAV centrų aidai.

JJ Thames, kartais pavadinama „Misisipės diva“ – iš soul muzikos lopšio Detroito kilusi ir smarkiai šio stiliaus paveikta dainininkė, kurią užgrūdino jos pačios sudėtingas gyvenimas, skaudžios netektys ir ilgas kopimas į dabartinę sėkmę. Jos pasirodymai uraganiški, jos charizma stulbinanti, jos balsas – tarsi smūgis, kuriame galima pajusti ir meilę, ir jėgą, ir įniršį, ir skausmą.

Crystal Thomas – dar vieną giliai bliuzo tradiciją į save priėmusi, pergyvenusi ir naujiems klausytojams ją transliuojanti įspūdingo, ypač sodraus balso savininkė. Dainuoti pradėjusi vos dvejų, užaugusi ypač muzikalioje šeimoje, apsupta muzikos, vėliau ji tapo ir profesionalia tromboniste. Crystal dainuodama skleidžia galią, užtikrintumą, pasitikėjimą savimi ir visiems rodo, kaip džiaugtis akimirka; bliuzas juk apskritai didele dalimi yra apie gebėjimą atsiduoti momento džiaugsmui.

Atlikėjai:

JJ Thames - vokalas
Crystal Thomas - vokalas
Luca Giordano – guitara, vokalas
Abramo Riti - klavišiniai
Walter Monini – bosinė gitara
Fabio Colella - būgnai


Daugiau informacijos: www.gmgyvai.lt

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė

25
Gegužė
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
×
Gegužė
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
SVARBU: LR Vyriausybės informacija dėl atšauktų/nukeltų masinių renginių ! Daugiau.