Visos dienos

Ansamblis PALEASIS: Hommage à Fryderyk

Ansamblis PALEASIS

Alexander Paley (meno vadovas, fortepijonas)

Kristijonas Pūtys (smuikas)

Tomas Savickas (altas)

Marius Dominykas Sakavičius (violončelė)

 Programoje:

Fryderyk Chopin – Introdukcija ir polonezas violončelei ir fortepijonui C-dur, op. 3

Onutė Narbutaitė – „Rudens riturnelė. Hommage à Fryderyk“

Fryderyk Chopin – Trio smuikui, violončelei ir fortepijonui g-moll, op. 8

Ansamblis „Paleasis“ suburtas 2022 m. tarptautinio pripažinimo sulaukusio charizmatiškojo fortepijono virtuozo Alexanderio Paley‘aus (JAV-Prancūzija) iniciatyva. „Ne vienadienis projektas, o reguliariai repetuojantis, koncertuojantis ir tobulėjantis ansamblis – tai mano sena svajonė. Labai džiaugiuosi, kad šią svajonę pavyko įgyvendinti būtent Lietuvoje. Subūriau dešimt profesionalių muzikantų, bendraminčių su tikslu scenoje groti gerai pažįstamus bei retai atliekamus klasikinės muzikos šedevrus ir dar tik kuriamas premjeras“, – taip apie ansamblio atsiradimo aplinkybes kalba virtuozas.

Ansamblis debiutavo 2022 m. birželio 26 d. Pažaislio muzikos festivalio koncerte, vykusiame Kauno valstybinėje filharmonijoje. „Paleasis“ aktyviai koncertuoja visoje Lietuvoje, todėl per dvejus gyvavimo metus ansamblis tapo daugelio Lietuvos didžiųjų ir aplinkinių miestų bei miestelių publikos bičiuliu. 2023 m. įvyko pirmosios „Paleasis“ gastrolės pianisto gimtojoje Moldovoje, Kišiniovo filharmonijoje, kur ansamblį puikiai įvertino tiek publika, tiek kritikai, vadindami koncertą „nenuginčijamai įstabiu ir suteikusių nepamirštamų įspūdžių“. Puikių atsiliepimų „Paleasis“ sulaukė ir gastrolėse Prancūzijoje, festivalyje „Moulin d'Ande“, kur jų muzikavimas pavadintas „ne festivalinio, o filharmoninio lygio“.

 Pažaislio festivalis ansambliui jau tapo savu. 2024 m. vasarą „Paleasis“ jame pasirodys trečiąjį kartą, pristatydamas dvi konceptualias programas, atskleisiančias vienos garsiausių Lietuvos kompozitorių Onutės Narbutaitės ir Fryderyko Chopino muzikos paraleles bei didžiųjų romantizmo ir XX a. amžiaus klasikų Franzo Schuberto, Bélos Bartóko ir Aramo Khachaturiano kompozicijų genialumą. Koncertų programas išpildys A. Paley‘us, smuikininkas Kristijonas Pūtys, altininkas Tomas Savickas, klarnetininkas Karolis Kolakauskas ir festivalyje debiutuosiantis naujasis „Paleasis“ narys violončelininkas Marius Dominykas Sakavičius.

 „Paleasis“ išsiskiria savo unikalia sudėtimi, leidžiančia muzikavimą drauge paversti tarytum kamerinio muzikavimo laboratorija, kuri atveria plačias repertuaro ir vienas kito pažinimo galimybes. „Vertinu savo scenos partnerių profesionalumą ir Lietuvos publikos skonį, todėl kartu su ansambliu nuolatos ieškome galimybių plėsti repertuarą ir juo stebinti bei džiuginti Lietuvos klausytojus“, – teigia pianistas.  

 

20
Birželis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
×
Birželis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
SVARBU: LR Vyriausybės informacija dėl atšauktų/nukeltų masinių renginių ! Daugiau.