Visos dienos

Vilniaus festivalis. Credo in pace. LNSO, Robertas Šervenikas, Kauno valstybinis choras, solistai

Atlikėjai:
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas)
KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas)
Solistai: SHEKU KANNEH-MASON (violončelė, Jungtinė Karalystė)
DMITRI LEVKOVICH (fortepijonas; Ukraina, Kanada)
Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS

Programa:
KRZYSZTOF PENDERECKI – Čakona iš „Lenkiškojo Requiem“ solistams, mišriam chorui ir orkestrui
MIECZYSŁAW WEINBERG – Koncertas violončelei ir orkestrui c-moll, op. 43
LUDWIG VAN BEETHOVEN – „Chorinė fantazija“ fortepijonui, chorui ir orkestrui, op. 80
ARVO PÄRT – „Credo“ fortepijonui, mišriam chorui ir orkestrui

Vilniaus festivalis muzikinę odisėją pradeda lyriškai viltinga gaida – visus koncerte skambėsiančius kūrinius sieja tikėjimo ir taikos leitmotyvas, simboliškai įprasmintas ne tik koncerto programoje, bet ir pavadinimo fragmente credo in pace – tikiu taika.

Krzysztofas Pendereckis „Lenkiškąjį Requiem“ dedikavo Lenkijos didvyriams ir aukoms – barokiškąja kūrinio dalimi Čakona įvairiuose renginiuose pagerbiamas iškilių lenkų tautos asmenybių atminimas. Lenkijoje gimusio žydų kompozitoriaus Mieczysławo Weinbergo gyvenimą paženklino Holokausto siaubas, radęs atgarsį neoklasicistinėje kompozitoriaus stilistikoje, priartėjančioje prie abstraktaus lyriško liturgijos apmąstymo. Ludwigo van Beethoveno „Chorinė fantazija“ – tarsi įvadas į žymiąją Devintąją simfoniją d-moll, vedančią žmoniją idealistinės brolijos link. Koncerto programą vainikuoja Arvo Pärto „Credo“ – vienas dramatiškiausių kompozitoriaus kūrinių, kurio tekstas ir muzika simboliškai sujungia prieštaringus gėrio ir blogio pasaulius.

Kanadoje gyvenantis ukrainiečių kilmės pianistas Dmitri Levkovichius fortepijono meno mokėsi pas legendinį armėnų pianistą Sergejų Babajaną. Žymusis vokiečių dienraštis „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ įvertino pianisto meninį rafinuotumą, o seniausios amerikiečių muzikos kritikos platformos „American Record Guide“ kritikai atkreipė dėmesį į itin brandų D. Levkovichiaus muzikos suvokimą. D. Levkovichius koncertavo žymiojoje „Carnegie Hall“, Paryžiaus Eliziejaus laukų teatre, Berlyno filharmonijoje, Frankfurto Senojoje operoje, Pekino nacionaliniame menų centre ir kitur, atliko daugiau kaip 30 skirtingų koncertų fortepijonui su Klivlando, Jutos, Kinijos nacionaliniu, Dresdeno filharmonijos, Frankfurto radijo ir kitais orkestrais. D. Levkovichius yra daugelio tarptautinių konkursų Vokietijoje, Kinijoje, Portugalijoje, Italijoje, JAV laureatas.

Londono Karališkosios muzikos akademijos absolventas violončelininkas Sheku Kanneh-Masonas išgarsėjo 2016 m. kaip BBC jaunųjų atlikėjų konkurso nugalėtojas. Nuo debiuto 2017 m. Sh. Kanneh-Masonas kiekvieną vasarą pasirodo didžiausiame klasikinės muzikos festivalyje „BBC Proms“. Violončelininkas koncertuoja su „London Mozart Players“, Paryžiaus kameriniu orkestru, „Royal Northern Sinfonia“, „Camerata Salzburg“, „Hallé“ orkestru, Škotijos Karališkuoju nacionaliniu, Filadelfijos, Los Andželo kameriniu orkestrais, Toronto, Bostono, San Paulo, Birmingamo miesto simfoniniais orkestrais. Violončelininkas yra surengęs rečitalius „Wigmore Hall“ salėje Londone, Luvre Paryžiuje ir kitur. 2018 m. atlikėją išgarsino pasirodymas Sasekso hercogo ir hercogienės vestuvėse. Sh. Kanneh-Masonas yra ne tik puikus violončelininkas, bet ir aranžuotojas bei kompozitorius – jo atliekamo repertuaro natų rinkinius leidžia kompanija „Faber Music“.

16
Birželis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
×
Birželis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
SVARBU: LR Vyriausybės informacija dėl atšauktų/nukeltų masinių renginių ! Daugiau.