Visos dienos

Į KAIRĘ I Julijos Janus ir Petro Saulėno paroda

Balandžio 1 d. 16 val. kviečiame į Julijos Janus ir Petro Saulėno meninių instaliacijų ir fotografijos parodos „Į kairę“, skirtos paminėti Užupio Respublikos gimtadieniui, atidarymą.

Neįprastas juokaujantis menas, prabylantis oksimoronų kalba. Taip atrodo menininkų dueto Petro Saulėno ir Julijos Janus užupietiškai skersvėjiška paroda AP galerijoje, kurios pavadinimas „Į KAIRĘ“ – taip pat oksimoronas. Mes kalbame kad pasukome į kairę, kai
norime vaizdžiai pasakyti, kad išsukome iš tiesaus gyvenimo kelio…

Gyvas prieštaravimų pasaulio pavyzdys yra gentrifikacijos performuojama Vilniaus vieta Užupis. Užupio respublika tarsi pasidalijo į dvi dalis; senają, įvairovės kupiną, nelabai pasiturinčią, tačiau kūrybingą, palaikančią ir sutelktą bendruomenę ir naująją – turtingą, išdidžią, nieko bendro su Užupio praeitimi, bendruomeniškumu neturinčią naujakurių koloniją.

Parodoje keliami klausimai, kas ji – šiandieninė Užupio respublika? Gyvas muziejus ar vieta, kurią užėmė svetimi, jokio ryšio su jos dvasia neturintys ir nenorintys turėti? Ar jau skubiai reikia saugoti šios vietos pamatines vertybes ir kultūros paveldą toms kartoms, kurios ateis po invazinių rūšių?

Ši paroda „Į KAIRĘ“ – dviejų menininkų bendro darbo debiutas. Pirmą kartą duetas pristato kolektyvinę parodą-koncepciją. Petras parodos gimimą komentuoja taip: „Mes abu atskirai esame labai rimti žmonės, tačiau kartu pradėjus dirbti tas rimtumas liko užkulisiuose, nematomoje, kasdienėje kūrybos pusėje. O parodoje rodomi darbai, atvirkščiai, atrodo kaip lengvas juokas.“ Abu menininkai – užupiečiai, todėl neatsitiktinai paroda, skirta Užupiui, atsidaro balandžio 1- ąją, Užupio Neprigulmybės dieną. Paroda bus eksponuojama iki balandžio 28 dienos.

Petras Saulėnas – menininkas, parodų kuratorius, novatorius, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys ir Lietuvos analoginės fotografijos asociacijos valdybos narys, medijų meno magistras (Vilniaus dailės akademija). Vienos iš fotografijos studijų programų Lietuvoje įkūrėjas, docentas, galerijos Bright & Showy steigėjas ir kuratorius, dėsto įvairiuose Europos universitetuose ir dailės akademijose. Petro kūrybos spektras yra platus – nuo fotografijos meno, grafikos iki meninių instaliacijų ir mokslinių išradimų. Autoriaus meninių tyrimų laukas apima fotografijos fenomeno analizę nuolatinės vertybių kaitos laikotarpiu, ypatingą dėmesį skiriant šiuolaikinio meno konteksto pakartotiniam įvertinimui. P. Saulėno darbai yra saugomi muziejuose, personalinėse ir valstybinėse kolekcijose.

Julija Janus – vietokūros dizainerė, menininkė tarp disciplinų. Dizainerių sąjungos narė, ekonomikos mokslų magistrė. Ji mokėsi Dailės akademijoje ir Arnhemo (ND) dailės akademijoje bei ISM universiteto ekonomikos magistrantūroje, parodų kuravimo studijose Victoria & Albert muziejuje (GB). Įkūrusi ir išvysčiusi keletą mados prekės ženklų, tokių kaip Kalės vaikas, Julija Žilėnienė, Julia Janus, Slapta meilė. Julijos kūrinius galima aptikti daugelyje pasaulio šalių. Šiuo metu Julija koncentruojasi tyrinėdama kaip sujungiant ekonomikos ir dizaino sprendimus sukurti efektyvius šiaurietiško miesto senamiesčių socialinius, kultūrinius ir ekonominius pokyčius. Taip pat ji yra istorijos, meno ir dizaino parodų kuratorė. Julijos Janus tyrinėjimų ir įdirbio dėka Vilniaus senamiestyje ryškėja unikalaus identiteto vietovės – Stiklo kvartalas ir Jono Meko Skersvėjis.

23
Gegužė
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
×
Gegužė
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
SVARBU: LR Vyriausybės informacija dėl atšauktų/nukeltų masinių renginių ! Daugiau.