Visos dienos

Saulius Petreikis naujo albumo - Sapnų vartai - pristatymo turas po Lietuvą

Saulius Petreikis kviečia į naujo albumo - Sapnų vartai - pristatymo turą po Lietuvą!

Po daugiau nei trijų metų pertraukos vienas žinomiausių šalies atlikėjų, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis pristato naują albumą „Sapnų vartai“ ir leidžiasi į ypatingą koncertinį turą po Lietuvą. „Priešventinis ir šventinis laikotarpis albumo pristatymui pasirinktas neatsitiktinai. Man labai svarbus kalėdinis šeimos jausmas, noriu juo apgaubti visus gyvo pasirodymo klausytojus, kad jie taptų koncerto dalimi, jiems patiems to nejaučiant būtų įtraukti į magišką procesą ir visa salė galėtų dainuoti kartu. Juokaujame, kad jau turime savo kalėdinius klausytojus – tuos, kuriems svarbu mus išgirsti būtent per šventes“, – sako Saulius Petreikis.

Albumas, skirtas švęsti ramybę ir grįžimą į save

„Pastaruosius porą metų visomis prasmėmis daug keliavau – ir į skirtingus žanrus, ir į užsienio šalis. Po aktyvios koncertinės veiklos su broliu Donatu sujungėme jėgas ir bandome atnaujinti muzikinę programą, ieškoti rakto, kaip keliauti toliau. Iš to gimė ir naujasis albumas, ir muzikinė gyvų pasirodymų programa“, – apie albumo atsiradimo priešistorę pasakoja S. Petreikis.

Albume „Sapnų vartai“ – 12 kūrinių, kuriuos nuo šiandien galima išgirsti internete, populiariausiose muzikos klausymo platformose. Albumas bus išleistas ne tik skaitmeninėje erdvėje, bet ir vinilinės bei kompaktinės plokštelės pavidalais.

 „Sapnų vartai“ prasidėjo nuo lopšinių, todėl jo pavadinimas – nuoroda į laiką, kai po ilgos dienos ruošiamės poilsiui, pereiname į kitą būseną. Tačiau po truputį albumas augo ir virto kūriniu, kuris padeda susitelkti, grįžti į save bet kuriuo paros metu. Variniai pučiamieji, sintezatorių garsai – visa tai norėjau sulieti į muziką, kuri leidžia jaustis patogiai“, – sako S. Petreikis ir priduria, kad „Sapnų vartai“ jam padėjo užfiksuoti nusiraminimo būseną, ryšį su savimi bei mylimiausiais žmonėmis: „Skirtingas lopšines vaikystėje man dainuodavo tėvai. Tai vieni stipriausių prisiminimų, kuriuos branginu. Dabar jau pats vakarais dainuoju lopšines bei skaitau pasakas savo vaikams. Vaikams užmigus naktis praleisdavau įrašų studijoje, kurioje bandžiau sustabdyti trapų momentą, kai niekas niekur neskuba. Šis kūrybinis procesas, trukęs ketverius metus, man buvo tarsi kelionė į naujo muzikinio savęs atradimą.“

Muzikinė programa bus pritaikyta kiekvienai koncertinei erdvei

Pasakodamas apie muzikinį turą po Lietuvą, kuris lydės naująjį albumą, S. Petreikis sako, kad koncertų metu suskambės ir nauji kūriniai, ir pora senesnių, atlikėjui ir jo ištikimiausiems klausytojams brangių kompozicijų.

„Jaukiai klausytis albumo namuose yra viena, tačiau gyvas koncertas – visai kas kita, jis daug dinamiškesnis, organiškesnis, kuriantis bendrumą tarp mūsų individualių išgyvenimų. Muzikinę programą kuriame atsižvelgdami į kiekvieną erdvę, kurioje koncertuosime. Groju nuo 2008 metų, tad visas erdves, kuriose pasirodysime, gerai pažįstu. Tas žinojimas leidžia priimti sprendimus, kuriančius tokią patirtį, kokios norime – siekiame, kad žmonės po koncerto išeitų šventiškai pakylėti, praturtėję ir kad skambėtų ta muzika, kuri rezonuoja su klausytojo vidiniu pasauliu, paliečia jo tolimiausius prisiminimus, juos tartum primena ir tuo pat metu leidžia keliauti toliau“, – pasakoja S. Petreikis.

Gruodžio 13 d. Utenoje prasidėsiantis Sauliaus Petreikio ir grupės turas po Lietuvą apkeliaus 9 Lietuvos miestus.

Siekia įkvėpti patiems ieškoti ir net kurti muziką

S. Petreikis pabrėžia, kad savo koncertuose ne tik sieks kurti šventišką nuotaiką, bet ir paskatinti žmones patiems ieškoti muzikos ir net ją kurti. Tai viena iš priežasčių, kodėl atlikėjas ragina nebijoti į jo koncertus atsivesti net pačius mažiausius klausytojus.

„Mūsų koncertuose nėra jokio amžiaus cenzo. Muzika, instrumentų gausa turi terapinį, subalansuojantį poveikį visiems, o tai mūsų greitai lekiančiame pasaulyje yra labai reikalinga. Man ši muzikinė programa svarbi dar ir tuo, kad ją kūrėme su mano broliu Donatu, kuris muzikine prasme yra mano dalis, mes suprantame vienas kitą be žodžių, ir norime pasidalyti šia bendrumą kuriančia žinia su visais: ateikite, žaiskite, nebijokite plėsti akiračio ir eksperimentuoti su jums brangiausiais žmonėmis – muzika ir įvairūs muzikiniai instrumentai, net vien jų skambesys, yra viena geriausių priemonių tam“, – sako S. Petreikis.

Albumo pristatymas vyks gruodžio-sausio mėnesį:

Gruodis:
13 d. - Utenos kamerinis teatras
14 d. - Panevėžio bendruomenių rūmai
16 d. - Kauno kultūros centras
17 d. - Laiptų galerija, Šiauliai
19 d. - Žemaitės dramos teatras, Telšiai
20 d. - Klaipėdos kultūros fabrikas
21 d. - Šilutės kultūros ir pramogų centras
22 d. - Šv. Kotrynos bažnyčia (specialus koncertas Vilniaus 700 jubiliejaus proga)
Sausis
6 d. - Alytaus miesto teatras

Bilietai - https://linktr.ee/sapnuvartai

24
Vasaris
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
×
Vasaris
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
SVARBU: LR Vyriausybės informacija dėl atšauktų/nukeltų masinių renginių ! Daugiau.