Visos dienos

Muzikinis performansas „KODĖL VYTAUTAS DIDYSIS VALGĖ RAUGINTUS AGURKUS?“

Muzikinis performansas

„KODĖL VYTAUTAS DIDYSIS VALGĖ RAUGINTUS AGURKUS?“

 

„Kodėl Vytautas Didysis valgė raugintus agurkus“ – performansas, sukurtas pagal Artūro Šlipavičiaus-Šlipo paveikslo trilogiją „Kodėl Vytautas Didysis valgė raugintus agurkus“ . Muzika ir dailė seniai persipynusi Šlipo kūryboje. Muzika ir dailė – kaip vientisa meno projekcija. Performansą atliks du Šlipo įkurti kolektyvai HARUSPIC ir IVTKYGYG (Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu). Scenoje įvyks dviejų kolektyvų susitikimas. Suskambės performansas kaip niekad brandžiai ir solidžiai. Kodėl Vytautas Didysis valgė raugintus agurkus, po koncerto-performanso sužinos visi atėję į renginį, kai galerijoje bus atidengtas paveikslas.

 

Šlipavičius-Šlipas pasakojo, kad tokiu pavadinimu prieš daug daug metų buvo nutapęs paveikslą, kuris per kraustymąsi kažkaip kažkur dingo.

„Prieš ketvertą metų aptikau savo seniai sukurtą paveikslą „Kodėl Vytautas Didysis valgė raugintus agurkus“ – šedevras! Prisiminiau, kaip jį kūriau. Sėdi Vytautas šalia šampano butelio, nors tuo metu taip negalėjo būti, nes šampano... nebuvo. Laikas, kai gyveno Vytautas Didysis, ir laikas, kuriame aš gyvenu. Praėjo penki šimtai metų, ir aš pabandžiau visą šitą atkarpą nutapyti. Ir šampanas, ir nuoga moteris, ir ant stalo gulintys daiktai – iš dabarties ir iš praeities.

Vienas mano draugas istorikas yra sakęs, kad agurkų iki Vytauto Didžiojo Lietuvoje nebuvo. O kas juos atvežė? Vytauto asmeninė apsauga. Trys šimtai totorių, kurie jį gynė, kurie atvažiavo su žmonomis ir parodė, kad Lietuvoje taip pat auga agurkai. Man šita istorija „susivėlė“ taip, kad pradėjau tapyti didžiulę drobę (užtrukau gerus trejus metus). Performanso metu bus šiek tiek metaforų, linksmumo ir muzikos. Muzika čia labai svarbi. Ji nukelia į tam tikrus apmąstymų labirintus, šiek tiek parodo kryptį, kuria linkme judėti norint susipažinti su šia siurrealistine performanso idėja. Kodėl Vytautas mėgo visokiausių pavidalų agurkus, žino tik jis pats. Tačiau meninio performanso metu sukurta trilogija metaforomis ir aliuzijomis atsako kiekvienam skirtingai, kodėl Vytautas Didysis valgė raugintus agurkus.“

 

Grupė „Haruspic“ – tai dviejų menininkų – Artūro Šlipavičiaus ir Vytauto Labučio – futuristinis-avangardinis muzikinis duetas. Dažnai pasirodymų metu prisijungia kviestiniai aktoriai, muzikantai, poetai, dailininkai ar futuristinio pasaulio atstovai. Pasirodymų metu visada dalyvauja haruspikai, rodomos vaizdo projekcijos, sukurtos pagal Šlipo paveikslus.

 

Lietuviškoji roko legenda IVTKYGYG (Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu) – 36 metus gyvuojantis nepatogus, pankiškai hipiškas sutvėrimas, kurio kūryba pažįstama kelioms alternatyviosios muzikos gerbėjų kartoms.

1987 metais susibūręs kolektyvas visą laiką garsėjo savo ekstravagancija ir energija. Daugybė netikėčiausių instrumentų ir išskirtiniai spektakliai scenoje – jų apgalvotos improvizacijos neabejotinai prikausto klausytojų dėmesį.

Grupės „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“ sudėtis ne sykį kito, kartais ant scenos pasirodydavo net keliolika muzikantų. Tačiau tokie nariai kaip Šlipas, Makys ir Gedas buvo ir lieka pagrindinė varomoji jėga. Šiandien tai yra aštuonių žmonių kolektyvas, skleidžiantis muzikinę improvizacinę beprotybę ir per kraštus besiveržiančią energiją.

Taip pat rekomenduojame
11
Gruodis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
×
Gruodis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
SVARBU: LR Vyriausybės informacija dėl atšauktų/nukeltų masinių renginių ! Daugiau.