Taikomojo meno simpoziumo „Stebuklingumo patirtys Marijos žemėje“ paroda

Šių metų liepos mėnesį Veprių akademijoje (VEPoje) 10 dienų truko taikomojo meno simpoziumas „Stebuklingumo patirtys Marijos žemėje“. Simpoziumą pristatanti keramikos, tekstilės, juvelyrikos ir taikomosios grafikos kūrinių paroda vainikuoja 14-kos menininkų kūrybinę veiklą.
Menininkai buvo sukviesti kurti autentiškus vietos kontekstą ir LDK laikotarpį atspindinčius taikomojo meno objektus, permąstant ir interpretuojant tuomet Lietuvoje susiformavusią ir iki šiol gyvą stebuklinių atvaizdų garbinimo tradiciją. Gyvendami kartu simpoziumo dalyviai ne tik dalinosi bendra kūrybine erdve, bet ir įžvalgomis, ką kiekvienam reiškia prisiliesti prie šios temos, kuri, anot tekstilininkės Rasos Leonavičiūtės, kuo giliau tyrinėjama, tuo labiau „ėmė atrodyti neišsemiama“. Vieni iš dalyvių įkvėpimo sėmėsi čia pat esančioje Veprių miestelio aplinkoje, kiti jau atvažiavo su mintimis, užgimusiomis seminarų ar ekskursijų metu, pasitelkiant menotyrininkės dr. Tojanos Račiūnaitės, filosofo dr. Ervino Koršunovo ir kitų lektorių įžvalgas.
Taigi kūryba ir (iš)gyvenimas šiame simpoziume, kaip kiekvieno dalyvio drąsa atsiverti ir materializuoti savo slėpiningas patirtis, yra net svarbiau, nei patys artefaktai ar dizaino prototipai, kurie perspektyvoje greičiausiai bus dar tobulinami, siekiant juos pritaikyti tiražavimui, kad galėtų tapti patraukliu suvenyru ne tik vietinei, bet ir tarptautinei auditorijai.