Visos dienos

Festivalis Kaunas Blues / Anthony Gomes ir Roland Tchakounte

2023 m. spalio 6 – 7 d. ilgai lauktas tarptautinis miesto bliuzo festivalis „Kaunas Blues“: pasaulinio garso atlikėjų koncertai Kauno sporto halėje, naktinės jam sesijos ir nemokama dieninė dalis stoties rajone.

Perkant festivalio abonementą taikoma 30% nuolaida / Senjorams, studentams ir moksleiviams taikoma 30% nuolaida

 

Spalio 6 d. | durys 17:30 | pradžia 18:30 | Kauno sporto halė

ROLAND TCHAKOUNTÉ (PRANCŪZIJA / KAMERŪNAS)

~~Afrobliuzo karalius

Vaizdo įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=LZ4oL_wZ8eI

Roland Tchakounté - originalus bliuzo atlikėjas, įrodantis, kad šis žanras neturi ribų. Jis yra vienas iš nedaugelio kūrėjų, sėkmingai nutiesusių tiltą tarp Afrikos ir bliuzo.

Unikalus bliuzo skambesys, kurį kuria Roland Tchakounté, gimė susipynus jo afrikietiškoms šaknims su gilia Amerikos bliuzo tradicija. Jo gebėjimas išreikšti savo asmenines patirtis ir išgyvenimus per muziką atliepia tikrąją bliuzo esmę – išbūti, išgyventi dažnai sunkias gyvenimiškas situacijas lygiai taip, kaip tai darė šio žanro pradininkai. Išskirtinumą šiam atlikėjui suteikiantis dainavimas gimtąja bamileke tarme iliustruoja meistrišką kultūrų bei muzikos stilių dermę ir toli gražu nėra kliuvinys perteikti dainomis nešamą žinią, nes muzikos kalba yra universali.

Gimęs ir užaugęs Kamerūne, šis dainininkas ir multiinstrumentalistas profesionalią karjerą pradėjo persikėlęs gyventi į Prancūziją ir 1999 m. išleidęs pirmąjį savo albumą. Tchakounté diskografija - jo muzikinės odisėjos metraštis, kuriame kiekvienas iš šešių albumų lyg vientisas muzikinis pasakojimas, intymiai ir poetiškai kalbantis apie gilius asmeninius patyrimus ir apdainuojantis nepavydėtiną gimtojo žemyno padėtį.

Roland Tchakounté buvo greitai pastebėtas ir įvertintas bliuzo muzikos pasaulyje: jau 2005 m. jis tapo pirmuoju kamerūniečiu, pakviestu į prestižinį „Chicago Blues Festival”, dalyvavo „Paris Jazz Festival”, Monrealio ir kituose svarbiausiuose pasaulio muzikos (angl. world music) festivaliuose bei apkeliavo Azijos, Amerikos, gimtosios Afrikos žemynus, o taip pat aplankė ir Lietuvą.

„Kaunas Blues“ festivalio scenoje Roland Tchakounté pristatys savo paskutinį albumą „Nguémé & Smiling Blues“, kuriame atsispindi nuo jo kūrybos neatsiejamos tarpkultūrinės sąsajos, atsiskleidžia atlikėjo harmoningo pasaulio vizija, apdainuojami Afrikos herojai bei kasdienis paprastų afrikiečių gyvenimas, jų vargai ir džiaugsmai. Jausmingos melodijos ir aštrūs, bet kartu poetiški dainų tekstai nukelia klausytojus į pasaulį, kuriame bliuzas yra ne tik visuomenės nelygybės veidrodis, bet ir vilties švyturys.

Roland Tchakounté pasirodymas „Kaunas Blues“ scenoje – įtrauki kelionė laiku po skirtingas kultūras. Jo muzika yra įvairovės šventė, nenuginčijamas vienijančios bliuzo galios įrodymas, bendrystės jausmas sujungiantis visus klausytojus.

 

Youtube:

https://youtu.be/VxTbRpFLVn0

https://youtu.be/hM49J_Q8eJw

Atlikėjai:

Roland Tchakounte – pagrindinis vokalas ir elektrinė gitara

Mick Ravassat - elektrinė gitara

Antoine Arroyo – bosinė gitara

Leandro  Aconcha - klavišiniai 

Steve Belmonte – būgnai

 

 

ANTHONY GOMES (KANADA)

~~Gitaros virtuozas

Vaizdo įrašas: https://youtu.be/XAIZO-Bp7PI

Anthony Gomes – vienas geriausiai pasaulyje vertinamų šiandieninių bliuzroko atlikėjų ir ryškiausia „Kaunas Blues“ žvaigždė. Su gitara ant peties ir garsiai įjungtais stiprintuvais jis įelektrina jausmingąjį bliuzą ir siaučia lyg uraganas Misisipės deltoje su nepažabojama roko energija.

Šis meistriškas gitaristas, talentingas vokalistas, dainų autorius ir prodiuseris „Kaunas Blues“ sceną sudrebins dinamišku, su retai sutinkama aistra atliekamu ugningu bliuzu. Jo neprilygstamas sugebėjimas pereiti muzikos sferas - nuo deginančių gitarų solo, kurios tapo jo prekiniu ženklu, iki sielos kupino vokalo – iliustruoja kaip tobulai jis derina roko ir bliuzo žanrus.

Anthony gimė Toronte ir gitarą į rankas paėmė būdamas 14 metų, o pirmąjį įrašą išleido 1998 m., nuo tada jo diskografijoje – 16 solinių albumų. Septyni elektriniai albumai atsidūrė „Billboard Blues Chart“ dešimtukuose, įskaitant „Anthony Gomes LIVE“ (2008 m.) ir „Containment Blues“ (2020 m.), debiutavusius pirmojoje vietoje. Anthony didžiausio pripažinimo sulaukė išleidęs „Peace, Love & Loud Guitars“ (2018 m.), dėl kurio kone visi pametė galvas: jis atsidūrė pirmose „iTunes“ „Blues Chart“, „Amazon“ ir „New Release Blues Chart“ vietose, „Blues Rock Review“ bei „Soundguardian Magazine“ jį pripažino geriausiu 2018 m. albumu, „RockTimes“, „Rock and Blues Muse“, „BluesFan.com“ išrinko „Top Album“. 

„Kaunas Blues“ festivalio scenoje Anthony Gomes pristatys pernai metais pasirodžiusį „High Voltage Blues“ albumą – tikrą roko ir bliuzo dermės šedevrą, įtvirtinantį jį kaip vieną populiariausių ir įsimintiniausių XXI a. bliuzroko muzikantų. Nenustebinsime – šis albumas ne tik debiutuoja „Billboard Blues Chart“ pirmoje vietoje, bet ir išsilaiko jame 22 savaites iš eilės.

Anthony Gomes įrašų įvertinimai – tik nedidelė dalis jo pasiekimų. Bliuzo ir roko monstru tituluojamas muzikantas svarius apdovanojimus pradėjo rinkti nuo 2002 m., kai „Music Tasters Choice“ jį pripažino vienu iš dešimties geriausių gitaristų pasaulyje, vėliau žurnalas „Guitar World“ jį išrinko vienu iš „30 geriausių šiandienos bliuzo gitaristų pasaulyje“. Ketverius metus iš eilės nuo 2003 m. Gomes pelnė „Blueswax Magazine“ metų atlikėjo apdovanojimą. Tarp ryškiausių jo įvertinimų ir 2017 m. pelnytas „European Blues Awards“ apdovanojimas „Best Musician/Live Performance“ kategorijoje bei „Billboard“ pripažinimas geriausiu bliuzo atlikėju.

Ir jei apdovanojimai bei įvertinimai jums mažai ką sako – šis pripažintas muzikantas pasirodė su tokiomis žvaigždėmis kaip B.B. King, Buddy Guy, Robert Plant, Joe Bonamassa, „Heart“ – ir tai tik keli iš vardų. Šio atlikėjo pasirodymuose lankėsi patys Eric Clapton, Morgan Freeman, John Goodman, Toby Keith ir daugybė kitų, kurių visų neišvardinsi.

Anthony Gomes, energingas ir kūrybingas muzikantas,  jau dabar palieka ryškų pėdsaką muzikos istorijoje kurdamas garsą, keičiantį muzikos pasaulį su kiekvienu akordu. Jei ieškote tikro 21-ojo amžiaus gitaros herojaus – Anthony Gomes būtent toks!

 

YouTube: https://www.youtube.com/user/AnthonyGomesTV

WWW: https://www.anthonygomes.com/

Facebook: https://www.facebook.com/anthonygomesmusic

Instagram: https://www.instagram.com/anthonygomesmusic/

 

Atlikėjai:

Anthony Gomes – vokalas, elektrinė gitara

Jacob Mreen - bosinė gitara

Chris Whited - būgnai

 

Daugiau informacijos: www.gmgyvai.lt

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.

 

23
Rugsėjis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
×
Rugsėjis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
SVARBU: LR Vyriausybės informacija dėl atšauktų/nukeltų masinių renginių ! Daugiau.