Visos dienos

Festivalis „Už muziką ir vaikystę“ | ORKESTRAS IR JAUNIEJI TALENTAI

Gegužės 24 d., penktadienis, 18 val.

Panevėžio muzikinis teatras

 ORKESTRAS IR JAUNIEJI TALENTAI

 Neringa Valuntonytė (fortepijonas)

Aukštaitijos regiono muzikos ir meno mokyklų moksleiviai

Panevėžio muzikinio teatro orkestras

Dirigentas Martynas Bražas

Programoje – A. Rowley, J. S. Bacho, W. A. Mozarto, I. Berkovichiaus, C. Saint-Saënso, J. Haydno, J. Massenet, G. F. Händelio ir kitų kompozitorių kūriniai

Gegužės 24 d. 18 val. Panevėžio muzikinis teatras kviečia į festivalio visai šeimai „Už muziką ir vaikystę“ koncertą „Orkestras ir jaunieji talentai“.

Koncerte jaunieji muzikantai, lydimi orkestro, atskleis savo talentus atlikdami gerai žinomus įvairių epochų kompozitorių kūrinius. Kartu su Panevėžio muzikinio teatro orkestru pasirodys Aukštaitijos regiono muzikos ir meno mokyklų moksleiviai ir talentingoji pianistė Neringa Valuntonytė.

Neringa muzikos mokytis pradėjo Panevėžyje, pas mokytoją ekspertę Gražiną Beleckienę. 2013 m. baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, vėliau studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas prof. Aleksandrą Žvirblytę. Baigusi magistrantūrą Hanoverio muzikos, dramos ir medijų aukštojoje mokykloje (prof. Ewos Kupiec klasėje), pradėjo meno doktorantūros studijas LMTA.

Pianistė, daugelio tarptautinių ir Lietuvos konkursų laureatė, sparčiai plečia savo klausytojų ratą Europoje. Ji pasirodė Vokietijos, Danijos, Suomijos, Lenkijos, Ukrainos, Estijos, Latvijos, Austrijos, Lietuvos koncertų salėse su solo ir kamerinės muzikos programomis, dalyvavo Kristupo vasaros festivalyje, II Vilniaus fortepijono muzikos ir Tarptautiniame M. K. Čiurlionio muzikos festivaliuose, „Gradus International Piano Festival“ (Orhusas, Danija), projekte „Crossing Keyboards“ (Ryga, Talinas, Helsinkis) ir daugelyje kitų. Po debiutinio koncerto „En Voyage“ festivalyje „Jiang Artists Festival“ 2018 m. Kaufboirene (Vokietija) viename žinomiausių Bavarijos laikraščių „Allgäuer Zeitung“ pasirodė recenzija, lietuvių pianistės interpretacijas apibūdinusi kaip ypač jaunatviškas, nepretenzingas ir labai asmeniškas.

Panevėžio muzikinio teatro orkestras (vadovai Erki Pehkas ir Martynas Bražas) groja ne tik teatro spektakliuose – miuzikluose, operetėse, operose, bet ir rengia programas su solistais, dalyvauja šventiniuose miesto renginiuose, taip rūpindamasis profesionaliosios muzikos sklaida.

Antrus metus vykstantis festivalis „Už muziką ir vaikystę“ kviečia jaunuosius klausytojus ir jų artimuosius į užburiantį klasikinės muzikos pasaulį – septyniuose koncertuose jų lauks kartu su scenos profesionalais parengtos bendraamžių iš Aukštaitijos regiono menų ir muzikos mokyklų programos.

Festivalio partneriai: Panevėžio muzikos mokykla, Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazija, Panevėžio Kristaus Karaliaus katedra.

Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio miesto savivaldybė.

Festivalio informaciniai partneriai: „RYO“, „Sekundė“, „Panevėžio balsas“, „Panevėžio kraštas“, „Sirena.lt“, „JP.lt“, „Darbas“, Panevėžys NOW“, „Aina.lt“, „paninfo.lt“, „Regionų naujienos“, „GN TV“, „Pulsas“.

25
Birželis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
×
Birželis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
SVARBU: LR Vyriausybės informacija dėl atšauktų/nukeltų masinių renginių ! Daugiau.