Visos dienos

50 | KOMPONAVIMO PAMOKOSE || MUZIKOS RUDUO’22

LMTA ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS ATLIKIMO PROGRAMOS STUDENTŲ ANSAMBLIS
Kuratorius Vykintas Baltakas

PROGRAMA

Gintarė Valionytė. „Bėgimo bateliai“ (premjera)
Matas Linkauskas. „Molainių transkripcijos“ (premjera)
Ieva Raubytė. „Vindklukkur“ (premjera)
Liepa Vozgirdaitė. „HAUEN II“ (premjera)
Lukas Butkus. „Kartą pamačiau bitę, nuskendusią meduje...“ (premjera)

APIE KONCERTĄ

Nacionalinės muzikos komponavimo mokyklos pradžia galime žymėti praeito amžiaus 4-ąjį dešimtmetį, kai kompozitorius Juozas Gruodis Kauno konservatorijoje įkūrė kompozicijos klasę. Taip skaičiuojant, komponavimo ir jo mokymo tradicija gyvuoja beveik šimtmetį, o festivalio aptariamas lietuvių muzikos periodas apima daugiau nei pusę šio laikotarpio. Šiandien aukštojo mokslo sistemoje nuosekliai muzikos komponavimo mokoma tik Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei kitose vidurinio ugdymo sistemoje dalyvaujančiose įstaigose – Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, Vilniaus Tallat-Kelpšos ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijose ir keliose kitose menų mokyklose bei neformaliojo švietimo įstaigose skirtinguose Lietuvos miestuose. Nemaža dalis kompozitorių ne tik jaučia vidinį pašaukimą, bet ir pareigą ugdyti naujas kompozitorių kartas – šalia kūrybos užsiima ir pedagogine veikla.

Koncerto metu LMTA Kompozicijos katedros studentai pristatys savo akustinių kūrinių premjeras – ryškių Lietuvos kompozitorių, pedagogų ir komponavimo mokyklos formuotojų kūrybos ar tam tikrų jų kūrinių rekompozicijas. Jose jaunieji kūrėjai ne tik tyrinėja šių asmenybių kūrybos stilius, komponavimo technikas ar skambesį. Kartu jie apmąsto ir kompozitorių palikimą, jų poveikį muzikos ir, apskritai, kultūros laukui bei laiko, istorinės atminties, prasmės temas, sujungiančias skirtingų kūrėjų kartų kasdienybės patirtis.

_________________

K V I E Č I A M E :

18:00 val. | Festivalio pokalbis
201: NUO GRUODŽIO IKI GARSO SFEROS – KOMPOZICIJOS MOKYKLOS RAIDA

Dalyvauja kompozitoriai, LMTA Kompozicijos katedros dėstytojai prof. dr. Ričardas Kabelis ir Mantautas Krukauskas. Moderuoja muzikologė Rasa Murauskaitė.

_________________
_________________

Šiuolaikinės lietuvių muzikos festivalis „Muzikos ruduo“
50 METŲ ATRASTI
2022 m. spalio 7–15 d.

Festivalis „Muzikos ruduo“ šiais metais mini 50 metų jubiliejų ir klausytojus kviečia apžvelgti – atrasti, prisiminti, reaktualizuoti, išryškinti – 50 lietuvių muzikos metų. Tuo laikotarpiu, kai prasidėjo festivalis, šiuolaikinė lietuvių muzika pradėjo žengti ryškiu modernėjimo keliu. Per visą šį laikotarpį ją augino įvairios kompozitorių kartos, kūrybiniai požiūriai, meninės raiškos priemonės, aktualizuojamos temos ir problematikos. Ji augino nacionalinės premijos laureatus, plėtė horizontus. Per šiuos metus kartu patyrė ir ramius, ir tektoninių lūžių laikotarpius. Išryškindamas skirtingus diskursus, festivalis siūlo įvairiapusę lietuvių šiuolaikinės muzikos, kūrėjų ir procesų atodangą, antropologinį žvilgsnį į 50 praėjusių metų, per dabartį, ateities link.

Organizuoja: viešoji įstaiga „Muzikos ruduo“

Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė

Strateginis partneris: Lietuvos kompozitorių sąjunga

Partneriai: Energetikos ir technikos muziejus, Vilniaus rotušė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Klaipėdos koncertų salė, Lietuvos ansamblių tinklas, šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ ir viešoji įstaiga „Šiuolaikinė ausis“, Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras, Lietuvos muzikos informacijos centras, kultūros inovacijų agentūra „Meno genas“, „Audioforma“

Informaciniai partneriai: LRT, VOXART.lt

_________________
Plačiau: www.muzikosruduo.lt

Taip pat rekomenduojame
AnimeWeekend: Winterfall’22
Festivalis
star_rate
03
Gruodis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
×
Gruodis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
SVARBU: LR Vyriausybės informacija dėl atšauktų/nukeltų masinių renginių ! Daugiau.