Visos dienos

Nemokami mokymai „Neformalusis švietimas kultūrai“

Unikalią galimybę nemokamai mokytis ir tobulėti per neformalųjį ugdymą visai miesto bendruomenei suteikia Kauno jaunimo mokykla ir Kauno suaugusiųjų mokymosi centras.

Kodėl tai svarbu? Todėl, kad mokytis visą gyvenimą šiuolaikinėje, sparčiai kintančioje žinių visuomenėje labai aktualu, tik ne visi žmonės tam turi finansinių galimybių. Todėl Kauno jaunimo mokykla ir Kauno suaugusiųjų centras dovanoja kultūros dovaną visiems -  vaikams, jaunimui, suaugusiems -, norintiems įgyti naujų žinių ir įgūdžių bei turiningai praleisti laisvalaikį.

Mūsų mokykloje veikia 4 neformaliojo švietimo formos: 1.Elektroninis sportas; 2. Fotografijos užsiėmimai (teorija ir praktika); 3. Keramikos užsiėmimai (teorija ir praktika); 4.Viešojo kalbėjimo mokymas (oratorinių gebėjimų lavinimas). Visų užsiėmimų mokymai yra teoriniai ir praktiniai. Tie, kurie ne tik lankys, bet ir norės gauti mokymosi sertifikatą, gegužės mėnesį laikys egzaminą. Galima rinktis vieną arba kelis ar net visus būrelius.

Visos mūsų paslaugos – tai dovana Jums, mieli kauniečiai! Ateikite ir mes ją su malonumu Jums įteiksime!

„Sportuodamas tu lavini raumenis, o elektroninis sportas lavina tavo smegenis“, - tokiu šūkiu gyvena Kauno jaunimo mokyklos bendruomenė ir siūlo lankyti eSporto užsiėmimus nuo pirmadienio iki ketvirtadienio nuo  14 val. „Pradedame mokytis nuo elementarios žaidimo technikos, strategijų iki komandinio darbo“, - sako neformaliojo ugdymo grupės vadovas Saulius Černevičius. Kompiuteriniai strateginiai intelektiniai žaidimai yra moksliškai pagrįsta ugdymosi priemonė, visapusiškai lavinanti vaiko asmenybę, formuojanti atsakomybės jausmą, loginį mąstymą, skatinanti operatyvų sprendimų priėmimą ir t.t. Šiuo metu klubo nariai žaidžia „League of legends.“

Profesionali fotografė Karolina Černevičienė sako, kad  į fotografijos užsiėmimus kas antrą ketvirtadienį 18 val. gali ateiti visi, kurie domisi fotografiją: „Pas mus laukiami visi, kuriems aktuali fotografija bet kokia forma. Tiek profesionalai, tiek mėgėjai, tiek visai su fotografija neturintys nieko bendra dalyviai: visažistai, stilistai ir kiti.“ Pasak jos, užsiėmimai neturi išankstinio plano. Dažniausiai atkreipiame dėmesį į mokinių spragas, kurias ištaisome praktiškai, savarankiškai, keliame sau tikslus, priimame iššūkius. „FOTOkambario“ bendruomenės įkūrėja K. Černevičienė pabrėžia, kad laikas skiriamas ir individualioms konsultacijoms: „Tarkime, vieną susitikimą visi fotografuojame, kitą – aptarinėjame darbus prie kavos puodelio.“

„Molio terapija – geriausias vaistas ne tik nuo streso“, – pasakojimą apie užmirštą molio terapiją pradeda 30 metų dirbanti keramikė Loreta Kvietkauskienė. Ji taip pat kviečia į neformaliojo ugdymo nemokamus užsiėmimus (tačiau priemones privalo nusipirkti dalyviai). Molio lipdymas – tai puikus  atsipalaidavimo būdas, kuris padeda užmiršti rūpesčius, neigiamas emocijas. Ar šis užsiėmimas skirtas tik vyresniems? „Ne, lankyti gali nuo 2 metų iki 82 metų! Bet čia ne griežtas amžiaus cenzas“,  – optimistiškai sako keramikė. Užsiėmimai vykta pirmadieniais nuo  13:25 val.

Viešojo kalbėjimo baimę galima įveikti dirbant ir lavinant retorikos įgūdžius. Viešojo kalbėjimo mokymai vyksta kas antrą antradienį nuo  15 val. Išmokti retorikos (iškalbos meno) įgūdžių labai svarbu tiek vaikams, tiek suaugusiems. Kodėl reikia lavinti viešosios kalbos gebėjimus?  Kaip nugalėti auditorijos baimę? Kaip išmokti sklandžiai ir taisyklingai dėstyti savo mintis? Kaip patraukti ir išlaikyti publikos dėmesį? Kaip geriau pasiruošti viešojo kalbėjimo įskaitai 10 ir 12 klasėse? Kaip išmokti darbo susirinkime struktūrizuotai ir informatyviai pateikti naujienas kolegoms? Kaip skaityti paskaitą, vesti  seminarą?  Į šiuos ir kitus klausimus atsako ir praktinius užsiėmimus veda lituanistė Rita Kaučikienė.

Papildoma informacija:

Vietų kiekis ribotas; Privaloma išankstinė registracija; Keramikos užsiėmimuose medžiagos ir dekoravimo priemonės mokamos.

Keramika Loreta kvietloreta@yahoo.com /+37061849229

Fotografija GRUPĖ JAU SUFORMUOTA

eSportas Saulius cernevicius.s@ksmc.lt / +37067793665

Viešasis kalbėjimas Rita rita.kauc@gmail.com / +37061166349

Tekstas: Rita Kaučikienė, Živilė Milerytė

16
Liepa
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
×
Liepa
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31