Visos dienos

Vokalinis vyrų ansamblis „Queen‘s Six“

MUZIKA NUKELS Į ŽIEMOS STEBUKLŲ ŠALĮ 
VOKALINIS VYRŲ ANSAMBLIS „QUEEN‘S SIX“ (Jungtinė Karalystė)
Daniel Brittain (kontratenoras)
Timothy Carleston (kontratenoras)
Nicholas Madden (tenoras)
Dominic Bland (tenoras)
Andrew Thompson (baritonas)
Simon Whiteley (bosas)

A cappella programą „Pasaulio kalėdinės giesmės“ atliks tikri šio žanro meistrai, vokalinis vyrų ansamblis iš Jungtinės Karalystės „The Queen‘s six“.
Devintus veiklos metus skaičiuojantis kolektyvas buvo įkurtas karalienės Elžbietos I karūnavimo 450-ųjų metinių proga ir pavadintas šios valdovės garbei. „The Queen‘s six“ reziduoja puikiojoje Vindzoro pilyje, čia ne tik kuria, bet ir gyvena, kolektyvui nuo pat jo įkūrimo suteikta privilegija koncertuoti privačiuose bei viešuose karališkosios šeimos renginiuose. Grupės repertuaras aprėpia senosios muzikos žanrus, renesanso epochos polifoniją, pasaulietinius madrigalus, tautines dainas, netgi džiazo ir populiariosios muzikos kūrinių aranžuotes, ansamblis dalyvavo prestižiniuose muzikos festivaliuose Jungtinėje Karalystėje ir Ispanijoje, gastroliavo Vokietijoje bei Austrijoje.
____________________________________
Kalėdiniu laikotarpiu vyksta stebuklai, žinoma, jeigu jais tikime. Į paslaptingą stebuklų šalį gali nukelti ir muzika. Juolab, kai ją atliekantys žmonės gyvena ir kuria Windzoro pilyje, kuri yra Jungtinėje Karalystėje. Tai vokalinė grupė “Queen’s Six”, gruodžio 30-ąją, penktadienį, 19.00 val. Birštono kultūros centro salės scenoje sukursianti „Žiemos stebuklų šalį“ savo nuostabiais balsais.
„The Queen’s Six“ – šešių vyrų vokalinė grupė, dainuojanti a cappella (be pritarimo). Ansamblis, kuriame kartu muzikuoja Daniel Brittain, Timothy Carleston (kontratenorai), Nicholas Madden, Dominic Bland (tenorai), Andrew Thompson, Simon Whiteley (baritonai–bosai), susibūrė 2008-aisiais. Tai metais buvo minimos karalienės Elžbietos I 450-osios karūnavimo metinės. Jos garbei ansamblis buvo pavadintas „Karalienės šešetu“.
„The Queen’s Six“ įsikūręs Vindzoro pilyje, visi ansamblio nariai tarnauja Šv. Jurgio koplyčioje choristais-vikarais (giesmininkais pasauliečiais). Nuo XIV a. vidurio gyvuojantis Vindzoro pilies Koplyčios choras, kurio didžiąją dalį sudaro berniukai diskantai ir dvylika profesionalių suaugusių dainininkų, aštuoniskart per savaitę gieda pamaldose, taip pat dalyvauja privačiose ir valstybinėse iškilmėse, dažnai karališkosios šeimos akivaizdoje. Ansambliui teko garbė pasirodyti per privačią ceremoniją Jos Didenybės Karalienės Elžbietos II ir Princo Filipo, Edinburgo hercogo garbei. Tokios išskirtinės progos įpareigoja siekti aukščiausio vokalinio meistriškumo, tačiau ypatingą ansamblio susitelkimą ir skambesio vientisumą, taip pat publiką išsyk paperkantį bendravimo laisvumą ir žavesį labiausiai lemia tai, jog jie visi gyvena ir kasdien gieda kartu Karališkojoje koplyčioje.
Vokalinis ansamblis „The Queen’s Six“ susibūrė tam, kad paskleistų savo unikalų atlikimo meną platesnei auditorijai. Jo repertuare dera asketiškas viduramžių giedojimas, puošni renesanso polifonija, jausmingi madrigalai, ilgam įsimenančios liaudies dainos ir nuotaikingos džiazo bei popmuzikos kūrinių aranžuotės. Kiekvienas individualiai ansamblio nariai dainuoja su žymiausiais vokaliniais kolektyvais tiek savo šalyje, tiek užsienyje. Kaip ansamblis „The Queen’s Six“ koncertavo festivaliuose Jungtinėje Karalystėje ir Ispanijoje, taip pat surengė sėkmingas gastroles Vokietijoje ir Austrijoje.
Programoje „Žiemos stebuklų šalyje“ užburiančiai suskambės tiek senosios, tiek ir šiuolaikinės vokalinės muzikos opusai. Tai bus žavus ir elegantiškas koncertas, atspindintis šviesią Kalėdų savaitės nuotaiką.
_________________________________
Bilietų kaina 15 eur, 10 eur (balkonas)

Taip pat rekomenduojame
25
Rugsėjis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
×
Rugsėjis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30